Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Żywe drożdże – sprawdź, co kupujesz

21.10.2018

Drukuj

Żywe drożdże – sprawdź, co kupujesz

Artykuł płatny

W najnowszym artykule na naszych łamach podejmuje temat żywych drożdży w dawkach pokarmowych krów. To ciekawy dodatek paszowy, który wpływa na stabilizację środowiska żwacza. – Krowa, w której dawce znajdują się preparaty drożdżowe nie tylko lepiej trawi i radzi sobie z kwasicą żwacza, ale jest odporniejsza na choroby infekcyjne, w mniejszym stopniu podlega problemom metabolicznym (ketoza) i łatwiej przechodzi letnie upały – zaznacza prof. Zygmunt M. Kowalski.

Według eksperta, wydanie 1 zł na zakup preparatów drożdżowych zwraca się szybko, zwłaszcza w tych gospodarstwach, w których popełnia się wiele błędów żywieniowych, a także w tych, które ze względu na potencjał genetyczny krów żywią je bardzo intensywnie. Popularność preparatów drożdżowych, także wśród naszych hodowców, wynika nie tylko z tego, że wielu z nich przekonało się o ich skuteczności, ale także z faktu konieczności ich stosowania w prewencji i leczeniu podostrej kwasicy żwacza (SARA).

Pytanie tylko, na jaki preparat dokładnie się zdecydować? Na co zwrócić uwagę podczas czytania jego etykiety? Jak w końcu stosować żywe drożdże i co dzięki nim można zyskać? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w najnowszym artykule prof. Zygmunta M. Kowalskiego w 11/2018 dodatku specjalnym „top bydło”. Zamów prenumeratę i przeczytaj również dodatkowe informacje o tym, jak żywe drożdże mogą zmniejszyć skutki letnich upałów.

opr. mj/Fot. JajorPrzeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii