Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Drób odzyskuje swoją cenę

03.08.2016

Drukuj

Drób odzyskuje swoją cenę

Artykuł dostępny

Choć jeszcze przed tygodniem producentów drobiu niepokoił fakt spadających odrobinę cen oraz prognoz obniżek, to jednak szybko (bo już po tygodniu) okazało się, że jest to tylko chwilowa tendencja. Pojawiające się raz po raz od dłuższego czasu upały sprawiły, że ilość drobiu na rynku uległa redukcji. To z kolei szybko wpłynęło na osłabienie dostaw do ubojni. A brak towaru oznacza, oczywiście, wzrost jego wartości.

r e k l a m a

Za kury płacą 3,70 zł
Trudno się zatem dziwić, że notowane średnie stawki są wyższe niż przed tygodniem (średnio o 3 gr/kg). Jednocześnie na ogół w kraju stawka skupu żywca drobiowego wynosi najczęściej 3,70 zł/kg. Przy czym, co warto zauważyć, mniej więcej połowa sprawdzonych przez nas ubojni pozostała przy cenie sprzed tygodnia. Żaden zakład nie obniżył stawki (z tych, z którymi rozmawialiśmy), a wiele z nich wręcz zapowiada podniesienie ceny od jutra.

Ile płacą za drób?
Obecnie wyraźnie widać tendencję wzrostową. Cenniki skupu żywca drobiowego albo pozostały przy kwocie około 3,70 zł/kg, albo wzrosły o około 10 gr/kg netto. Ubojnie, które dziś (3.08) oferują stawkę poniżej 3,60 zł/kg deklarują podniesienie jej od jutra (4.08). Jak wynika z przeprowadzonej przez topagrar.pl sondy, za żywiec drobiowy krajowe ubojnie płacą około 3,61 zł/kg, czyli więcej niż przed tygodniem o 3 gr/kg, ale i o tyle samo mniej niż dwa tygodnie temu, kiedy to stawka wynosiła 3,64 zł/kg.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu drobiu – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii