Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Żywienie świń>

Drób odzyskuje swoją cenę

Obrazek

Jeszcze przed tygodniem ceny skupu żywca drobiowego ulegały spadkom, teraz wyraźnie widać, że drgnęły i odzyskują swój poziom, a ubojnie zapowiadają wręcz dalsze podwyżki. Ile teraz płacą rolnikowi za sprzedawany drób?

Aleksandra Galus3 sierpnia 2016, 14:13

Choć jeszcze przed tygodniem producentów drobiu niepokoił fakt spadających odrobinę cen oraz prognoz obniżek, to jednak szybko (bo już po tygodniu) okazało się, że jest to tylko chwilowa tendencja. Pojawiające się raz po raz od dłuższego czasu upały sprawiły, że ilość drobiu na rynku uległa redukcji. To z kolei szybko wpłynęło na osłabienie dostaw do ubojni. A brak towaru oznacza, oczywiście, wzrost jego wartości.

Za kury płacą 3,70 zł
Trudno się zatem dziwić, że notowane średnie stawki są wyższe niż przed tygodniem (średnio o 3 gr/kg). Jednocześnie na ogół w kraju stawka skupu żywca drobiowego wynosi najczęściej 3,70 zł/kg. Przy czym, co warto zauważyć, mniej więcej połowa sprawdzonych przez nas ubojni pozostała przy cenie sprzed tygodnia. Żaden zakład nie obniżył stawki (z tych, z którymi rozmawialiśmy), a wiele z nich wręcz zapowiada podniesienie ceny od jutra.

Ile płacą za drób?
Obecnie wyraźnie widać tendencję wzrostową. Cenniki skupu żywca drobiowego albo pozostały przy kwocie około 3,70 zł/kg, albo wzrosły o około 10 gr/kg netto. Ubojnie, które dziś (3.08) oferują stawkę poniżej 3,60 zł/kg deklarują podniesienie jej od jutra (4.08). Jak wynika z przeprowadzonej przez topagrar.pl sondy, za żywiec drobiowy krajowe ubojnie płacą około 3,61 zł/kg, czyli więcej niż przed tygodniem o 3 gr/kg, ale i o tyle samo mniej niż dwa tygodnie temu, kiedy to stawka wynosiła 3,64 zł/kg.   ag

Sprawdź aktualne ceny skupu drobiu – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)