Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Jaja dalej w trendzie zwyżkowym

03.08.2016

Drukuj

Jaja dalej w trendzie zwyżkowym

Artykuł dostępny

Pod koniec czerwca br. ruch w handlu jajami był bardzo słaby. Z relacji firm skupujących wynika, że dopiero w drugiej połowie lipca wyraźnie drgnął. Upały, które przerzedziły kurniki szybko spowodowały barki jaj w dostawach. To bezpośrednio wpłynęło na pojawienie się tendencji wzrostowej.

r e k l a m a

Jak długo utrzymają się podwyżki w skupie jaj?
Zapytane o to podmioty skupujące odpowiadają, że raczej jest to tylko chwilowa tendencja i prawdopodobnie już za tydzień nie będzie już obserwowana.
Przedstawiciele firm skupujących jaj zwracają uwagę na fakt, że praktycznie każdego roku w okresie letnim handel jajami cechuje się zastojem, a także nieznacznym spadkiem cen. Wynika to głównie z faktu, że w czasie wakacji zazwyczaj słabnie popyt konsumencki.

Aktualne ceny skupu jaj
Firmy skupujące jaja w kraju na ogół skorygowały swoje cenniki, podnosząc stawki o około 2 gr/szt. w przypadku jaj wielkości XL, L oraz M. Te są obecnie najbardziej poszukiwane. Za jaja wielkości XL płaci się dziś średnio 0,28 zł/szt., za L: 0,22 zł/szt., za M: 0,16 zł/szt. i za S: 0,12 zł/szt.    ag

Sprawdź aktualne ceny skupu jaj – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii