Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Żywienie świń>

Jaja dalej w trendzie zwyżkowym

Obrazek

Już przed dwoma tygodniami widać było delikatną tendencję wzrostową. Teraz jest ona o wiele bardziej powszechna. Najbardziej podrożały jaja wielkości M, L oraz XL.

Aleksandra Galus3 sierpnia 2016, 19:00

Pod koniec czerwca br. ruch w handlu jajami był bardzo słaby. Z relacji firm skupujących wynika, że dopiero w drugiej połowie lipca wyraźnie drgnął. Upały, które przerzedziły kurniki szybko spowodowały barki jaj w dostawach. To bezpośrednio wpłynęło na pojawienie się tendencji wzrostowej.

Jak długo utrzymają się podwyżki w skupie jaj?
Zapytane o to podmioty skupujące odpowiadają, że raczej jest to tylko chwilowa tendencja i prawdopodobnie już za tydzień nie będzie już obserwowana.
Przedstawiciele firm skupujących jaj zwracają uwagę na fakt, że praktycznie każdego roku w okresie letnim handel jajami cechuje się zastojem, a także nieznacznym spadkiem cen. Wynika to głównie z faktu, że w czasie wakacji zazwyczaj słabnie popyt konsumencki.

Aktualne ceny skupu jaj
Firmy skupujące jaja w kraju na ogół skorygowały swoje cenniki, podnosząc stawki o około 2 gr/szt. w przypadku jaj wielkości XL, L oraz M. Te są obecnie najbardziej poszukiwane. Za jaja wielkości XL płaci się dziś średnio 0,28 zł/szt., za L: 0,22 zł/szt., za M: 0,16 zł/szt. i za S: 0,12 zł/szt.    ag

Sprawdź aktualne ceny skupu jaj – sonda top agrar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)