Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

TUW obchodzi 25-lecie

Obrazek

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych wspiera również polskich rolników, pomagając w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych, huraganów i powodzi.  

Dorota Kolasińska25 października 2017, 11:26

TUW funkcjonuje na rynku ubezpieczeniowym od 1992, ale historia ubezpieczeń wzajemnych na polskich ziemiach sięga znacznie dalej, bo aż do roku 1860, kiedy w Krakowie powstało Towarzystwo Ubezpieczeń od Ognia „Florianka”. 

Uroczyste wspomnienia

W Sali konferencyjnej na Stadionie Narodowym świętowano 25-lecie TUW. W Warszawie, w bardzo uroczystej atmosferze, zgromadziło się ponad 350 osób, które przez wiele lat pracowało nad rozwojem oferty ubezpieczeń wzajemnych. TUW, od komercyjnych firm ubezpieczeniowych różni się przede wszystkim tym, że osoba ubezpieczona jednocześnie, staje się członkiem Towarzystwa. 

– W TUW jest już ponad 1,6 mln zrzeszonych członków, a zaczynaliśmy od 1308 podmiotów. Dosyć dużo przybywa nas, co roku. Pokazuje to gdzie jesteśmy i jaką siłę posiadamy – mówiła z dumą Ewa Stachura-Kruszewska, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. 

Podziękowań, gratulacji, argumentacji i podkreślania sukcesów, miłych wspomnień nie było końca. Wypowiadali się wszyscy Ci, którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu, jakim jest    25-lecie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.  

Początkowo w TUW ubezpieczali się przedstawiciele różnych grup zawodowych – lekarze, nauczyciele, strażacy i księża. Od ponad 20 lat TUW wspomaga również sektor rolniczy. Jest to bardzo ważne, ponieważ anomalia pogodowe, coraz częściej pojawiające się w Polsce powodują ogromne straty.

Czyny, a nie zamiary

Według idei Ewy Stachury-Kruszewskiej nie jest ważne to jak głośno się mówi o niesieniu pomocy, ale to w jaki sposób się to robi i przede wszystkim jak szybko. 
– Jesteśmy wszędzie tam gdzie nas potrzebują nasi członkowie, ale przede wszystkim wtedy, kiedy jest ciężko. Cofnę się do sierpnia i września tego roku, kiedy nasi członkowie zostali dotknięci katastrofalnymi wiatrami i ulewami. Z wielką satysfakcją i radością mogę powiedzieć, że otrzymaliśmy wiele podziękowań za szybką, sprawną i profesjonalną reakcję naszego Towarzystwa na sytuację, w której nasi członkowie byli poszkodowani – dodała prezes Stachura-Kruszewska. 

Tylko 25% rolników jest ubezpieczonych?

Podczas konferencji podsumowano również ubezpieczenia rolnicze, które w Polsce szacowane są na bardzo niskim poziomie. Tylko 25% gospodarstw ubezpiecza swoich bliskich, uprawy i zabudowania. 

– Przez to, co wydarzyło się w sierpniu w województwie kujawsko-pomorskim, kiedy zachodnia część województwa została dotknięta dramatycznym kataklizmem, będziemy odbudowywali zniszczone gospodarstwa, dziesiątki tysięcy hektarów upraw rolnych, 55 tysięcy hektarów lasów. To będzie długo trwało, ale TUW poradził sobie z tym wszystkim bardzo sprawnie – mówił Jan Krzysztof Ardanowski, podsekretarz stanu w MRiRW.

Sytuacja jest trudna – większość rolników nie jest w ogóle ubezpieczona. W Polsce nadal ubezpieczonych jest zaledwie 25% gospodarstw. – Rolnicy, korzystający z ubezpieczeń w TUW-ie podkreślają, że pomoc była wykonana perfekcyjnie. Chcielibyśmy z Panią prezes opracować strategię, w jaki sposób zwiększyć powszechność ubezpieczeń w rolnictwie – podkreślał poseł Ardanowski

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych funkcjonuje od 25 lat tworząc jedną wielką rodzinę „Tuwowską”, jak podkreślali członkowie zrzeszeni w TUW od ponad 20 lat. Warto pamiętać, że rozwój polskiego rolnictwa zależy również od tego, w jaki sposób zabezpieczymy swoje ziemie. Są takie sytuacje, na które nie mamy wpływu, które mogą zabrać wszystko, co do tej pory wybudowaliśmy. 
dkPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)