Reklama zniknie za 11 sekund

Środek: Marker 360 SL

Rodzaj preparatu: Chwastobójczy

Nazwa: Marker 360 SL

Numer zezwolenia: R-51/2016

Termin zezwolenia: 2022-12-31

Termin dopuszczenia środka do sprzedaży: 2023-06-30

Termin dopuszczenia środka do stosowania: 2024-06-30

Substancja czynna: glifosat - 360 g

Uprawa: sady jabłoniowe,

Dawka: Na dawkę 3 l/ha: gwiazdnica pospolita, komosa biała, przymiotno kanadyjskie, starzec zwyczajny, stokłosa miękka, tasznik pospolity, wiechlina roczna; Na dawkę 5 l/ha: gatunki wrażliwe na dawkę 3 l/ha oraz jasnota purpurowa, mniszek pospolity i perz właściwy; Na dawkę 6,25 l/ha: gatunki wrażliwe na dawkę 5 l/ha oraz bodziszek drobny.

Nazwa: Termin stosowania: środek stosować w okresie od wiosny do jesieni na zielone chwasty w czasie intensywnego ich wzrostu, stosując dawkę potrzebną do zniszczenia występujących gatunków chwastów.

Grupy: ROŚLINY SADOWNICZE

Małoobszarowe: NIE

Zastosowanie/użytkownik: profesjonalne

Agrofag: gwiazdnica pospolitajasnota purpurowakomosa białamniszek pospolityperz właściwyprzymioto kanadyjskiestarzec zwyczajnystokłosa miękkatasznik pospolitywiechlina roczna

Uprawa: pszenica ozima, po zbiorze

Dawka: Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 l/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3-4 l/ha.

Nazwa: środek stosować od połowy sierpnia do późnej jesieni na zielone intensywnie rosnące chwasty. Po zbiorze rośliny uprawnej a przed zastosowaniem środka nie wykonywać żadnych zabiegów uprawowych. W momencie zabiegu perz powinien osiągnąć wysokość 10-25 cm i wytworzyć co najmniej 3-4 w pełni wykształcone liście. Jednoroczne chwasty jednoliścienne powinny mieć co najmniej 5 cm wysokości a chwasty dwuliścienne powinny w pełni wykształcić dwa liście właściwe.

Grupy: ROŚLINY ROLNICZE

Małoobszarowe: NIE

Zastosowanie/użytkownik: profesjonalne

Agrofag: desykacjaperz właściwy

Uprawa: pszenica ozima, przed zbiorem

Dawka: 3 l/ha

Nazwa: środek stosować w fazie dojrzałości woskowej ziarna, gdy wilgotność ziarna wynosi 20-30%, to jest na 10-14 dni przed przewidywanym zbiorem. W momencie przeprowadzania zabiegu chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju.

Grupy: ROŚLINY ROLNICZE

Małoobszarowe: NIE

Zastosowanie/użytkownik: profesjonalne

Agrofag: desykacjaperz właściwy

Ważne Tematy