

2ºC0ºC
Logowanie
A printout from the leading portal in the country of the agricultural warehouse "top agrar Polska" - www.topagrar.pl
r e k l a m a
Partner portalu
Nazwa handlowa produktu: Starami 250 SC
Pozwolenie na handel równoległy: tak
Nazwa i ilość każdej substancji czynnej: azoksystrobina - 250 g
Termin dopuszczenia środka do unieszkodliwiania, składowania i stosowania: 30-06-2019
Rodzaj preparatu: Fungicyd
Termin ważności zezwolenia: 31-12-2017
nazwa Starami 250 SC
Data wydania zezwolenia: 03-07-2012
Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla zdrowia człowieka: , H400, H410
Nazwa posiadacza zezwolenia: Rudnik Sp. z o.o. Pomorska, 70-812 Szczecin
Termin dopuszczenia do sprzedaży i dystrybucji środka wprowadzonego do obrotu przed upływem okresu ważności zezwolenia/pozwolenia: 30-06-2018
Numer zezwolenia (nr ostatniej decyzji zmieniającej): R-64/2012 h.r.
Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla środowiska i organizmów wodnych: ,
uprawa: pszenica ozima, pszenica jara, żyto
dawka: 0,8-1 l/ha
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: mączniak prawdziwy , brunatna plamistość , rdza brunatna , septorioza liści , septorioza plew , fuzarioza kłosów , czerń krzyżowych
uprawa: kalafior
dawka: 0,8 l/ha
termin: Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 41 (na początku rozwoju główki kalafiora) lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby. Następne zabiegi wykonywać w miarę zagrożenia plantacji, co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 2 zabiegi w sezonie wegetacyjnym. W celu równomiernego pokrycia roślin cieczą użytkową zaleca się dodanie środka zwiększającego przyczepność.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: czerń krzyżowych
uprawa: marchew
dawka: 0,8 l/ha
termin: Zabieg wykonać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 41 (początek rozwoju części roślin przeznaczonych do zbioru-korzenie zaczynają się poszerzać) lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby na liściach. Następne zabiegi wykonywać w odstępach co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 3 zabiegi w sezonie wegetacyjnym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: alternarioza naci , mączniak prawdziwy
uprawa: sałata
dawka: 0,8 l/ha
termin: Zabieg wykonać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 41 (początek rozwoju części roślin przeznaczonych do zbioru) lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób na roślinach. Następne zabiegi wykonywać w odstępach co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 2 zabiegi w sezonie wegetacyjnym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: mączniak prawdziwy , mączniak rzekomy , szara pleśń , zgnilizna twardzikowa
uprawa: pomidor
dawka: 0,8 - 1 l/ha
termin: Wyższą dawkę środka stosować w przypadku większego zagrożenia chorobami. Zalecana ilość wody: 800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste. W zwalczaniu zarazy ziemniaka pierwszy zabieg wykonywać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 21 (początek rozwoju pędów bocznych), zgodnie z sygnalizacją przed wystąpieniem pierwszych objawów choroby lub po wystąpieniu pierwszych objawów choroby na wczesnych odmianach ziemniaka w danym rejonie. Następne zabiegi wykonywać co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 3 zabiegi w sezonie wegetacyjnym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: zaraza ziemniaka , alternarioza
uprawa: por
dawka: 0,8 l/ha
termin: Zabieg wykonać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 13 (faza 3 liścia) lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób na roślinach. Następne zabiegi wykonywać w odstępach co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 3 zabiegi w sezonie wegetacyjnym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: alternarioza , rdza
uprawa: seler
dawka: 0,8 l/ha
termin: Zabieg wykonać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 13 (faza 3 liścia) lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby na roślinach. Następne zabiegi wykonywać w odstępach co 7–10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 3 w sezonie wegetacyjnym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: septorioza
uprawa: papryka
dawka: Zalecane stężenie: 0,1% (100 ml środka w 100 litrach wody).
termin: Zalecane stężenie: 0,1% (100 ml środka w 100 litrach wody). Zalecana dawka cieczy użytkowej: 80 l /1000 m2. Zabieg wykonać zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób na roślinach. Następne zabiegi wykonywać w odstępach co 7–10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 3 zabiegi w sezonie wegetacyjnym. Sałata w uprawie pod osłonami Szara pleśń, mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy, zgnilizna twardzikowa. Zalecane stężenie: 0,1% (100 ml środka w 100 litrach wody). Zalecana dawka cieczy użytkowej: 60 l /1000 m2 . Zabieg wykonać zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób na roślinach. Następne zabiegi wykonywać w odstępach co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 2 zabiegi w cyklu uprawowym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: szara pleśń , zgnilizna twardzikowa
uprawa: jęczmień ozimy, jęczmień jary
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: mączniak prawdziwy , plamistość siatkowa , rynchosporioza , rdza , fuzarioza
uprawa: pszenżyto ozime, pszenżyto jare
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: mączniak prawdziwy , rdza brunatna , rynchosporioza , brunatna plamistość , septorioza liści , septorioza plew , fuzarioza kłosów
uprawa: rzepak ozimy
dawka: 0,8-1 l/ha
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: czerń krzyżowych , szara pleśń
uprawa: kapusta pekińska
dawka: 0,8 l/ha
termin: Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 41 (na początku tworzenia się główek) lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby. Następne zabiegi wykonywać w miarę zagrożenia plantacji, co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 3 zabiegi w sezonie wegetacyjnym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: szara pleśń , czerń krzyżowych
uprawa: cebula
dawka: 0,8 l/ha
termin: Opryskiwać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 13 (faza 3 liścia) zgodnie z sygnalizacją lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby na cebuli nasiennej, dymce lub cebuli z siewu ozimego w danym rejonie. Następne zabiegi wykonywać co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 3 zabiegi w sezonie wegetacyjnym. W celu równomiernego pokrycia roślin cieczą użytkową zaleca się dodanie środka zwiększającego przyczepność.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: mączniak rzekomy , szara pleśń , alternarioza
uprawa: fasola szparagowa
dawka: 0,8 l/ha
termin: Starami 250 SC stosować zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorób, w fazie BBCH 60 (w okresie kwitnienia i zawiązywania strąków fasoli). Zabieg wykonywać w odstępach co 7–10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 2 zabiegi w sezonie wegetacyjnym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: antraknoza , szara pleśń , zgnilizna twardzikowa
uprawa: groch konserwowy
dawka: 0,8l/ha
termin: Pierwszy zabieg należy wykonać w fazie BBCH 60 (na początku fazy kwitnienia grochu). Zabieg wykonywać w odstępach co 7–10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 2 zabiegi w sezonie wegetacyjnym.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: askochytoza , mączniak rzekomy
uprawa: kapusta głowiasta
dawka: 0,8 l/ha
termin: Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, począwszy od fazy BBCH 41 (na początku tworzenia się główek) lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby. Następne zabiegi wykonywać w miarę zagrożenia plantacji, co 7-10 dni, stosując przemiennie fungicydy o odmiennym mechanizmie działania. Zaleca się maksymalnie 3 zabiegi w sezonie wegetacyjnym. W celu równomiernego pokrycia roślin cieczą użytkową zaleca się dodanie środka zwiększającego przyczepność.
zastosowanie małoobszarowe: nie
agrofag: czerń krzyżowych , szara pleśń