Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Wideo>Technika>

Jak to naprawić? Pogotowie warsztatowe top agrar Polska: ABC gwintowania

Łatwość montażu, demontażu oraz wykonania sprawia, że połączenie śrubowe są bardzo popularne. Podpowiadam jak prawidłowo wykonać gwint oraz zregenerować uszkodzone detale.

Podczas majsterkowania lub ulepszania maszyn rolniczych często zachodzi potrzeba przymocowania takich detali, jak np. dodatkowa osłona czy obudowa łożyska.

Z pomocą przychodzą połączenia gwintowe, które mają wiele zalet. Dają się one łatwo montować i demontować, a ich wykonanie sprawnemu majsterkowiczowi nie stwarza problemu.

Do wykonywania gwintów wewnątrz otworów potrzebne będą gwintowniki i w tym przypadku możemy mówić o gwintowaniu. Nacinając gwint na stalowym pręcie mówimy i narzynaniu i niezbędny będzie zestaw narzynek. Oczywiście uzupełnieniem  będą pokrętła i oprawki oraz komplet wierteł. Ceny zestawów do wykonywania połączeń śrubowych w ramce.Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)