Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Wideo>Technika>

Jak to naprawić? Pogotowie warsztatowe top agrar Polska odc.4: Usuwanie usterek w Ursusie C-360 3P

Niemal w każdym gospodarstwie jest ciągnik, który po wymianie sprzętu na nowocześniejszy, wykorzystywany jest w mniejszym stopniu. Z czasem pojawiających się niewielkich usterek nazbiera się tak wiele, że trzeba podjąć decyzję o remoncie. Tak też było w moim przypadku.

Pamiętam jak wiele lat temu Ursus C- 360-3P trafił do gospodarstwa. Nowy, błyszczący, pachnący świeżą farbą. Niestety, z biegiem lat z dawnego blasku pozostało niewiele, a i ze sprawnością niektórych podzespołów daleko jest do ideału, choć traktor jest w ciągłej eksploatacji i wszystko działa mimo 35 lat pracy i przebiegu ok. 20 tys. mth. 

Ursus wykorzystywany jest w niewielkim stopniu w gospodarstwie wykonując lżejsze prace, takie jak ochrona roślin, nawożenie czy współpraca ze zgrabiarką. Rocznie na liczniku przybywa ok. 100 mth.

Nawarstwiające się usterki i drobne awarię przelały czarę goryczy i podjąłem decyzję o naprawie. W ciągniku jest wiele detali wymagających troski, więc pracy będzie sporo. Zacznę od podnośnika, który mimo iż nie jest w najgorszej kondycji nie utrzymuje ramion TUZ na zadanej pozycji. Na szczęście przywrócenie jego sprawności nie wiąże się z dużymi kosztami. Dodatkowo układ hydrauliczny zostanie wyposażony w wydajniejszą pompę.

Zapraszam do obejrzenia filmu!

Ważne Tematy