Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Wideo>Wywiady>

KOWR otwiera się na sprzedaż gruntów

Jacek Malicki - z-ca dyrektora generalnego KOWR w rozmowie z Karolem Bujoczkiem, redaktorem naczelnym top agrar wyjaśnia jak KOWR zmienia podejście do sprzedaży ziemi rolnikom i jaki ma pomysł na zagospodarowanie gruntów, które wracają do Zasobu Skarbu Państwa z tzw. „30” – czyli gospodarstw dzierżawców, którzy w myśl zapisów ustawy z 2011 r. nie wyłączyli 30% gruntów na rzecz rolników indywidualnych z okolicznych gospodarstw. 

W wielu przypadkach jest to ostatnie rozdanie ziemi w ramach prywatyzacji z KOWR. Dzierżawa i sprzedaż ziemi nieustannie budzi ogromne emocje wśród rolników. Zainteresowanie ziemią nie słabnie, a w wielu regionach jest ogromne. Na otwartych licytacjach padają rekordy czynszu dzierżawnego.

Warto poznać stanowisko oraz plany dyrekcji KOWR odnośnie do zagospodarowania gruntów, które jeszcze zostały w zasobie Skarbu Państwa. Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)