Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Wideo>Pogotowie polowe>

Pogotowie polowe: Choroby zaszalały w zbożach. Co dalej?

Przełom i początek roku zaskoczył opadami śniegu i lekkimi przymrozkami, choć w większości kraju temperatura jest na lekkim plusie. A co się dzieje na polach ozimin pod śniegiem? Choroby harcują – zwłaszcza na jęczmieniu. Jak zatem podejść do zabiegu T1?

Optymistyczny jest fakt, że generalnie zboża są w dobrej kondycji, zwłaszcza te z optymalnych terminów siewów. Jęczmień ma wytworzone 5, a nawet 7 rozkrzewień. Nawet pszenice wysiane późno, tj. po burakach czy kukurydzy zaczęły się krzewić. Wyjątkiem mogą być południowe regiony kraju, gdzie z powodu nadmiaru opadów nie udały się terminowe siewy, a wręcz w ogóle nie można było wysiać zbóż czy rzepaku.

Zachęcamy do obejrzenia filmu!


Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)