Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Wideo>Uprawa>

Południowa Polska kończy prace polowe. Plony poniżej oczekiwań

Lipiec jeszcze się nie skończył, a wiele gospodarstw na północy Opolszczyzny już skończyła żniwa. Pomimo niższych niż zwykle plonów, ceny są niskie. Jakość ziarna jest słaba. W pasie przygranicznym natomiast deszcze przerwały zbiory. 

– Żniwa 2019 roku są zakończone. Po raz pierwszy chyba w historii mojego życia żniwa są zakończone, a to jeszcze jest lipiec. Plon jest gorszy. Nie wiem, o ile procent, bo bardzo się staraliśmy i prowadziliśmy intensywną produkcję pszenicy i rzepaku, a plon wyszedł  gorszy niż zwykle. Trudno ocenić jeszcze te plony, bo nie mamy wszystkiego policzone, ale jest jakieś 30, 40% gorzej. I z jakością też jest nie za bardzo. Jeśli chodzi o rzepak, to jego zaolejenie jest niskie i ciężar właściwy pszenicy też jest słaby, tak, że ona się nadaje praktycznie na paszę – relacjonuje Wiesław Kowalczyk, rolnik z Bukowia.


Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)