Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Stawki rządowej pomocy suszowej dla rolników

12 września 2018

Stawki rządowej pomocy suszowej dla rolników

Szef MRiRW podał dziś stawki rządowej pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę. Od kilku tygodni znaliśmy stawkę pomocy dla tych gospodarzy, którym w uprawach rolnych komisje klęskowe oszacowały straty na poziomie 70% i wyższym. Tacy rolnicy mogą już od najbliższego piątku 14 września wnioskować o wypłatę wsparcia w biurach powiatowych ARiMR w kwocie 1000 tys. zł do 1 ha. Jeżeli jednak nie ubezpieczyli w tym roku min. 50% upraw rolnych, pomoc ta będzie pomniejszona o 50% i wyniesie 500 zł/ha.

Z kolei 500 zł/ha to stawka dla wszystkich rolników, którym gminne komisje  oszacowały straty w uprawach pomiędzy 30 a 69%. To nowa informacja, ponieważ do dziś minister zwlekał z ogłoszeniem wysokości tego wsparcia, tłumacząc to brakiem dostatecznych danych z poszczególnych województw. Minister postanowił podjąć decyzję o wysokości wsparcia w oparciu o cząstkowe dane, nie czekając na wszystkie protokoły z gmin i województw, ponieważ te nadal spływają wolno. Do dziś resort rolnictwa otrzymał zaledwie kompletne dane od połowy komisji klęskowych w kraju.

r e k l a m a

więcej filmów z tej kategorii