Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Wideo>Nasze akcje>

Świętujemy Dzień Rolniczek i Rolników!

Dziś 15 maj - dzień św. Izydora Oracza, czyli oficjalne święto Rolniczek i Rolników. Wasz zawód to Wasza rola życia! Dziękujemy za pracę z pasją i w dniu Waszego święta zapraszamy do wspólnej zabawy.

Jak wynika z ostatniego raportu: „Polska wieś i rolnictwo 2022”zarówno mieszkańcy wsi i miast (w sumie 62,2% respondentów) przyznają, że w rolnictwie pracuje się więcej i ciężej niż w innych zawodach (62,2% ogółu respondentów; suma wskazań 4 i 5), to ponad 1,3 mln osób wciąż pracuje w tej branży. Jak dziś postrzegany jest ten najpotrzebniejszy zawód świata przez społeczeństwo?

Zawód rolnik

Obraz na szczęście się zmienia i coraz bardziej doceniana jest rola rolników i ich wpływu na środowisko. Ponad 70% badanych nie związanych z rolnictwem podziela opinię, że „polscy rolnicy chronią środowisko” i, że „są zaradni”. Ponad 50% respondentów z miast wskazuje, że dziś wieś jest nowoczesna. Z kolei mieszkańcy obszarów wiejskich (ogółem) znacznie częściej niż w 2021 roku zgadzali się ze stwierdzeniami, że „polska wieś na całe szczęście to nadal głównie rolnictwo” (odsetek wskazań większy o 8 p.p.) oraz, że „polskie rolnictwo jest nowoczesne” (wzrost o 7,8 p.p.), a „rolnicy chronią środowisko” (wzrost o 7,5 p.p.). Jak wskazują tegoroczne badania SW Research, rolnik to również zawód cieszący się dużym – blisko 55% zaufaniem wśród społeczeństwa. W rankingu poważanych zawodów trzyma się stabilnie na szczęśliwym 13 miejscu. Zgodnie z ankietą Polacy najbardziej szanują strażaków, ratowników medycznych i pielęgniarki, najmniej polityków, influencerów i youtuberów.

Najlepsze życzenia!

Jako zespół top agrar Polska całym sercem doceniamy pracę rolników i wspieramy Was w codziennych obowiązkach.  W dniu św. Izydora, życzymy Wam, by pogoda sprzyjała, uprawy plonowały, a cena zwyżkowała. Trzymamy kciuki za dobre zbiory w nadchodzące żniwa. Wiemy, że praca na polu, czy przy hodowli zwierząt to nie tylko zawód, ale rola życia. Bądźcie z niej dumni przez cały rok!

W tym szczególnym dniu zapraszamy do udziału w konkursie „Moja rola życia”. Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania w Quizie. Mamy nagrody zarówno dla Rolniczek, jak i Rolników.

Weź udział!Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)