Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Wideo>Technika>

Uczniowie z Trzcianki najlepsi wśród młodych mechaników maszyn rolniczych

W ubiegłym roku wirtualnie, a w piątek 22 października już w tradycyjnej formule, podczas targów PGA, przedstawiciele trzcianeckiej szkoły rolniczej, Jakub Netter i Bartosz Grelka, zgarnęli pierwszą nagrodę w Mistrzostwach Młodych Mechaników Maszyn Rolniczych. W tyle pozostawili 19 duetów z całej Polski.

Finałową dwudziestkę tegorocznej edycji mistrzostw organizowanych przez V8 Team wyłoniły czerwcowe eliminacje, w których udział wzięło aż  XX dwuosobowych zespołów. Eliminacje odbyły się w trybie online. Zebrani w studiu eksperci i przedstawiciele firm partnerujących wydarzeniu kibicowali uczniom zgromadzonym przed ekranami komputerów w szkołach jak i zawodowcom. Dodajmy, że eliminacje zgromadziły rekordową liczbę 1640 drużyn z całej Polski walczących o finał w pięciu kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Elektromobilni, Młody Lakiernik i Mechanik Zawodowy.

Po tym etapie późniejsi laureaci zajmowali drugie miejsce ustępując jedynie… kolegom z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciacne, Kacprowi Piechocie i Jakubowi Szmytowi, którzy w tym roku bronili wywalczonego w ostatniej edycji tytułu.Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)