Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Świnie

Rynki rolne – Świnie

TUCZNIKI:

Wzrost cen tuczników – zarówno w Niemczech, jak i w Polsce!

Kolejny z rzędu wzrost ceny tuczników – ostatnie środowe notowanie na niemieckiej giełdzie VEZG wskazało na wzrost stawek za świnie o 6 eurocentów/kg w klasie E do poziomu 1,55 euro/kg. To spowodowało, że cena tuczników w Niemczech dotarła do tegorocznego maksimum notowanego ostatnio pod koniec lutego br.

 
Taki wzrost, zapewne podobnie jak tydzień temu, raczej nie przełoży się jeden do jednego na poziom cen świń w kraju. Po ubiegłotygodniowej podwyżce o 8 eurocentów pośrednicy zamiast o 35 gr/kg podnieśli ceny o maks. 20 gr/kg. Teraz pierwsze informacje o wzrostach w kraju mówią o progresie  maksymalnie o 15 gr/kg żywca i tyle samo w przypadku ceny poubojowej. Ta pierwsza cena w cennikach podstawowych powinna przeciętnie wynosić ok. 4,5 zł/kg żywca, a przy większych partiach towaru możliwe do wynegocjowania jest 5-5,1 zł/kg.

Cena poubojowa z kolei w ubojniach wzrosła po obu podwyżkach do ok. 6,35 zł/kg. Wzrost cen według specjalistów to efekt upalnej pogody w Europie Zachodniej, co jest powodem niższej podaży żywca. Dodatkowo susza mocno okroiła plony zbóż paszowych w Europie, co z kolei oznacza wyższe koszty produkcji żywca. Wyższa cena tuczników (oby utrzymała się w dłuższym okresie) może zrekompensować wzrost kosztów produkcji.    jbr

Wybierz województwo:

Wyświetl opcje sortowania

Pokaż ulubione Pokaż wszystkie

Znasz aktualne ceny? Kliknij w odpowiednią komórkę tabeli i prześlij nam nową cenę a my ją opublikujemy.

Punkt skupu

Aktualizacja

E
U
R

Średnia

4,60 zł/kg

5,84 zł/kg

5,55 zł/kg

5,20 zł/kg

Nie znalazłeś własnego skupu? Dodaj go!

Ustaw powiadomienie o zmianie ceny

r e k l a m a

Punkty skupu na mapie

Średnie ceny w kraju