StoryEditor

W skupach bez większych zmian

Kolejny tydzień nie przynosi znaczących zmian na rynku zbóż. Ceny skupu są stabilne, ale nadal niskie. Zainteresowanie sprzedażą jest umiarkowane, a rolnicy którzy mogą przechować ziarno czekają na wzrost cen.
28.10.2014., 12:10h

Cena skupu pszenicy praktycznie nie zmieniła się od poprzedniego tygodnia. Cały czas najwięcej za ziarno konsumpcyjne można uzyskać w punktach w woj. zachodniopomorskim – do 700 zł/t netto. Średnia cena tego ziarna to 560–570 zł/t netto. Pszenica paszowa cały czas najtańsza jest w województwie świętokrzyskim – 450 zł/t netto, średnia jej cena waha się w granicach 530 zł/t netto.
Pozostałe gatunki zboża zmiana cen dotknęła w jeszcze mniejszym stopniu niż pszenicę, a ceny ich skupu praktycznie nie zmieniły się.
W przypadku kukurydzy widać również stagnację cen. Najmniej rolnicy dostaną za mokre ziarno w woj. mazowieckim – 300 zł/t netto, najwięcej w woj. wielkopolskim 360 zł/t netto. Jak informują nas punkty skupu mokre ziarno, które do nich trafia, w większości nie przekracza 30% wilgotności. Najsuchsze jest w woj. dolnośląskim – średnio 25–26% wilgotności, 28–30% wilgotności w woj. opolskim, około 30% w woj. mazowieckim i średnio 30% w woj. pomorskim. Inaczej sytuacja wygląda w Wielkopolsce. Tutaj jeszcze do zeszłego tygodnia rolnicy dostarczali ziarno o wilgotności średnio poniżej 30%. Teraz natomiast ziarno jest wilgotniejsze, co wiąże się z potrąceniami od ceny wyjściowej.
Rzepak ozimy w całym kraju również bez większych zmian. Jego cena waha się w przedziale 1280 zł/t netto (woj. pomorskie) do 1350 zł/t netto (woj. dolnośląskie).

Aktualne ceny skupu znajdziesz TUTAJ!
jd

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. kwiecień 2024 08:50