Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

BSE wykryto na szkockiej fermie bydła!

Obrazek

W hrabstwie Aberdeenshire wprowadzono restrykcyjne ograniczenia przemieszczania bydła. Choroba jest niezwykle niebezpieczna, zarówno dla zwierząt i ludzi.  

Dorota Kolasińska19 października 2018, 07:59
Obecnie prowadzone są badania w regionie Szkocji, w którym potwierdzono BSE (gąbczastą encefalopatię bydła). 
 
– Jest to standardowa procedura w przypadku potwierdzenia BSE. Agencja Zdrowia Zwierząt (APHA) bada źródło wybuchu epidemii. Należy wprowadzić ścisłe środki kontroli – mówili przedstawiciele szkockiego rządu w komunikacie prasowym. 

Rząd twierdzi, że ten odosobniony przypadek nie stanowi zagrożenia dla życia ludzkiego. 
Chorobę wściekłych krów po raz pierwszy odnotowano w Wielkiej Brytanii w 1986 r., najwyższy poziom osiągnęła w 1993 r., przy prawie 1000 nowych przypadków na tydzień. 

Sekretarz ds. Gospodarki wiejskiej Fergus Ewing powiedział, że po potwierdzeniu przypadku klasycznego BSE w Aberdeenshire, aktywował rządowy plan działania, aby chronić ten sektor gospodarki, w tym ustanowić zapobiegawczo zakaz przemieszczania bydła na fermie. 

Ian McWatt, dyrektor operacyjny w zakresie standardów żywnościowych w Szkocji, powiedział, że istnieją ścisłe kontrole mające na celu ochronę konsumentów przed ryzykiem wystąpienia BSE, w tym kontrolę pasz i usuwanie elementów tusz bydła, które najprawdopodobniej są wektorem BSE (czaszka, kręgosłup, rdzeń kręgowy). 

Wszystkie zwierzęta w wieku powyżej czterech lat, które padają w gospodarstwie, są rutynowo badane pod kątem BSE w ramach kompleksowego systemu nadzoru.

oprac. dkol na podst. eveningtelegraph.co.uk
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy