Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

BSE wykryto na szkockiej fermie bydła!

19.10.2018

Drukuj

BSE wykryto na szkockiej fermie bydła!

Artykuł dostępny

Obecnie prowadzone są badania w regionie Szkocji, w którym potwierdzono BSE (gąbczastą encefalopatię bydła). 
 
– Jest to standardowa procedura w przypadku potwierdzenia BSE. Agencja Zdrowia Zwierząt (APHA) bada źródło wybuchu epidemii. Należy wprowadzić ścisłe środki kontroli – mówili przedstawiciele szkockiego rządu w komunikacie prasowym. 

r e k l a m a

Rząd twierdzi, że ten odosobniony przypadek nie stanowi zagrożenia dla życia ludzkiego. 
Chorobę wściekłych krów po raz pierwszy odnotowano w Wielkiej Brytanii w 1986 r., najwyższy poziom osiągnęła w 1993 r., przy prawie 1000 nowych przypadków na tydzień. 

Sekretarz ds. Gospodarki wiejskiej Fergus Ewing powiedział, że po potwierdzeniu przypadku klasycznego BSE w Aberdeenshire, aktywował rządowy plan działania, aby chronić ten sektor gospodarki, w tym ustanowić zapobiegawczo zakaz przemieszczania bydła na fermie. 

Ian McWatt, dyrektor operacyjny w zakresie standardów żywnościowych w Szkocji, powiedział, że istnieją ścisłe kontrole mające na celu ochronę konsumentów przed ryzykiem wystąpienia BSE, w tym kontrolę pasz i usuwanie elementów tusz bydła, które najprawdopodobniej są wektorem BSE (czaszka, kręgosłup, rdzeń kręgowy). 

Wszystkie zwierzęta w wieku powyżej czterech lat, które padają w gospodarstwie, są rutynowo badane pod kątem BSE w ramach kompleksowego systemu nadzoru.

oprac. dkol na podst. eveningtelegraph.co.ukPolecane dla Ciebie:

article icon

Co się dzieje z wnioskami na modernizację gospodarstw z 2018 roku? Nie uwierzysz…

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii