Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Minister Ardanowski do przedstawicieli mleczarni: Chłop nie jest tylko do dojenia krów!

Od dawna wiadomo, że trudno o lepsza formę organizacji produkcji i skupu mleka niż spółdzielczość. Pod tym kątem, Polska jest podawana jako wzorowy przykład współpracy rolników, zaufania, godnych warunków pracy i płacy… Czy naprawdę tak jest? Jak Krzysztof Ardanowski, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie jest tego pewien…
Dorota Kolasińska27 lutego 2020, 12:44
– Środowisko mleczarskie powinno wypracować propozycje odnośnie wsparcia w nowej perspektywie siedmioletniej. Sprawa pieniędzy unijnych jest ważna, ale nie najważniejsza, najpierw trzeba wiedzieć na co się chce je wydać. Oczekuję od przedstawicieli spółdzielni mleczarskich, że podejmą decyzję, co należy w sektorze wspierać, ale również jak wspierać gospodarstwa powiązane – mówił minister Ardanowski do uczestników sympozjum na temat aktualnej sytuacji na rynku mleczarskim w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.

Minister wypowiedział się na temat donosów z mleczarni, które znajduje na swoim biurku, a także sieci handlowych, cen minimalnych i środków pomocowych dla gospodarstw mleczarskich...

Pozostało 91 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ