Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Blokowanie inwestycji – co przeszkadza producentom świń w rozwoju?

Jak się okazuje, nie tylko nowe przepisy i propozycje rozwiązań legislacyjnych stwarzają zagrożenie dla dalszego rozwoju producentów świń w Polsce. Jakie elementy stanowią największe przeszkody? O to zapytaliśmy Piotra Włodawca z Kancelarii Prokurent podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak26 czerwca 2021, 11:14
– W mojej ocenie ustawa o konsultacjach społecznych, która uruchamia cały proces inwestycyjny i brak symetrii, tzn. inwestorowie są pozostawieni sami sobie a strony, które są niezadowolone z procesu inwestycyjnego nie ponoszą żadnych negatywnych konsekwencji i w sytuacji, gdy składają odwołania nie mają uzasadnienia i oparcia w przepisach prawa – mówi Piotr Włodawiec z Kancelarii Prokurent. Jego zdaniem, nie tylko przepisy, ale również negatywna ocena społeczna dotycząca produkcji zwierzęcej i kwestie dobrostanowe stanowią przeszkodę w rozwoju polskich producentów świń.

– Kolejnym elementem jest ustawa Prawo wodne, która ogranicza produkcję w sytuacji, w której nie mamy odpowiedniego areału do zagospodarowania gnojowicy, która powstaje przy produkcji zwierzęcej – dodaje.

Blokowanie procesu inwestycyjnego – jak długo trwają postępowania? Czy jest szansa, aby tak przejść całą procedurę żeby zakończyć plany inwestycyjne sukcesem, czyli rozpoczęciem inwestycji? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)