Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Egzekucja komornicza w Ursusie!

Niestety potwierdza się informacja o kłopotach finansowych polskiego producenta ciągników, firmy Ursus. Komornik sądowy zajął ruchomości, chcąc w ten sposób wyegzekwować spłatę ponad 10 mln. zł zadłużenia.

Paweł Twardowski21 marca 2019, 13:00
Nie jest tajemnicą, że Ursus przeżywa kryzys. Już w ubiegłym roku producent wprowadził plan restrukturyzacji, mający na celu poprawę kondycji finansowej firmy. Mimo, że z tego tytułu producentowi przysługuje pewnego rodzaju ochrona przed wierzycielami i tak doszło do egzekucji komorniczej ruchomości, które objęte były zastawem.

Ursus narzeka, że działania komornika utrudniają proces produkcji sprzętu, jednocześnie nie precyzując, co dokładnie zostało zabezpieczone na rzecz długu.

A dług jest nie mały. Wierzyciel, bank PKO BP żąda zwrotu ponad 10 mln zł. Dodatkowo Ursus musi spłacić odsetki w wysokości blisko 620 tys. zł i opłacić koszty postępowania komorniczego, co może być przysłowiowym gwoździem do trumny polskiego producenta ciągników.

A szkoda, gdyż marka Ursus jest mocno ukorzeniona w świadomości polskiego rolnika. Trzymamy zatem kciuki, by pomimo kłopotów producent wyszedł na prostą. pt

Źródło: money.pl
Komornik zajął majątek Ursusa


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)