Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Landini i McCormick – nowe otwarcie na polskim rynku

Obrazek

Spółka Argo Polska, na której czele stanął Waldemar Zaremba, to nowy polski oddział koncernu Argo Tractors, producenta ciągników marki Landini i McCormick. Po wielu latach dość niskiej aktywności nad Wisłą, Włosi widzą w Polsce perspektywiczny rynek.

Jan Beba15 maja 2021, 17:18

– Będziemy rozwijać pozycję marki Landini, gdzie kluczowe jest podkreślenie aspiracji na rynku maszyn związanych z sadownictwem. W tym segmencie oferujemy produkty o mocach od ok. 50 do 120 KM, ale także nowość serię 5-085 z silnikiem o mocy 75 KM, czy serię 7, gdzie moce przekraczają 200 KM.

Z drugiej strony jest McCormick, którego flagowe ciągniki X7 oraz X8 o mocach do ponad 300 KM powinny zadowolić najbardziej wymagających rolników. W tej marce najwięcej traktorów zamierzamy jednak lokować w segmencie od 120 KM – powiedział Waldemar Zaremba, dyrektor generalny Argo Polska. Obecnie sieć sprzedaży składa się z jednego dealera Landini oraz siedmiu McCormick.

– Dziś polska sieć dealerów nie pokrywa całego kraju, więc planujemy intensywną ekspansję. Docelowo, markę Landini powinno obsługiwać 3 – 4 delaerów, natomiast McCormick około dziesięciu. Obie sieci dealerskie będą działały niezależnie – dodaje dyrektor generalny Argo Polska. Naszym celem jest odbudowa pozycji marek na polskim rynku, a w perspektywie kilku najbliższych lat bycie jednym z liderów rynku.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)