Reklama zniknie za 11 sekund

Targi Agrotech Kielce odwołane

Obrazek

Zarząd targów Kielce w porozumieniu z Wojewodą Świętokrzyskim podjął decyzje o odwołaniu zbliżających się targów Agrotech. Impreza miała się odbyć w najbliższy weekend w dniach od 13 do 15 marca br.

Dawid Konieczka9 marca 2020, 14:55

Na wczorajszym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego w związku z koronawirusem, Główny Inspektor Sanitarny rekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Zarząd targów Kielce w porozumieniu z władzami miasta Kielce i Wojewody Świętokrzyskiego podjął dziś decyzję o odwołaniu imprezy w planowanym terminie.

- Bierzemy pod uwagę dobro naszych wystawców i zwiedzających. Wiem, że prawdopodobieństwo zarażenia nie jest duże, ale skoro istnieje, nie chcemy ich narażać. Sytuacja jest tak dynamiczna i może się zmieniać, ale raczej w stronę zaostrzenia. Za parę dni może być znacznie gorzej niż dziś i lepiej tą decyzję podjąć teraz, niż w ostatniej chwili – tak wydarzenie komentuje prezes targów Kielce Andrzej Mochoń.

 

Z udziału w targach wcześniej wycofało się wielu wystawców, wśród nich jest Claas, Agro Tom, Husqvarna, Syngenta itd.

Agrotech do duża impreza targowa, którą co roku odwiedza ponad 75 tys. zwiedzających. Wystawcy zjeżdżają do Kielc z wielu kontynentów. Z tego powodu podjęto decyzję o odwołaniu targów w obawie przed rozprzestrzeniającym się w naszym kraju koronawirusem.

Nieoficjalnie wiadomo, że targi Agtotech mają być przesunięte na inny termin. Będziemy informować o tym jak tylko otrzymamy oficjalną informację.Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)