Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Najważniejsze choroby i szkodniki strączkowych

Obrazek

Jesteśmy świadkami małego boom zainteresowania roślinami strączkowymi. Czy przełoży się to na powierzchnię ich uprawy? Z jednej strony zachęcają dopłaty do roślin białkowych. Z drugiej zniechęca zakaz stosowania w nich środków chemicznych, jeżeli są uprawiane i zgłaszane jako EFA. Niezależnie od tego czy będą masowo uprawiane, czy nie, rolników siejących strączkowe zainteresuje temat chorób i szkodników.

Tomasz Czubiński23 lutego 2018, 14:11
Rośliny strączkowe są narażone na od kilku do kilkunastu chorób i szkodników, w zależności od gatunku. Warto umieć je rozpozna, aby już na początku pojawiania się objawów zastosować skuteczne lekarstwo. Na szczęście tych najważniejszych z punktu widzenia powodowanych strat gospodarczych agregatów, jest po kilka dla każdego gatunku. Łatwo będzie więc je poznać i zapamiętać. Do zapoznania się z ich prezentacją zachęcamy w numerze marcowym „top agrar Polska", od str. 122.


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)