Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Od jutra znaczące ochłodzenie

Obrazek

Według prognoz synoptyków i satelitarnych danych meteorologicznych od jutra nastąpi wyraźne ochłodzenie w niemal całej Europie. Z północnego zachodu nadciąga bowiem front chłodny.

Janusz Biernacki19 listopada 2020, 14:45
W kraju w ciągu najbliższych kilku dni temperatury rano i wieczorem będą oscylowały w przedziale 1–3°C, w południe nieznacznie przekroczą wartość 5°C, a w nocy można spodziewać się przymrozków do –3°C.
W piątek o 7.00 przewiduje się temperaturę w niemal całym kraju na poziomie 1–2°C; w południe wzrośnie do ok. 4°C, a wieczorem o godz. 19 spadnie do porannego przedziału. Przymrozki spodziewane są tylko w rejonach górskich. Wiatr będzie osiągał prędkość od 10 do 30 km/godz. Po przelotnych czwartkowych opadach, piątek będzie w prawie całym kraju bezdeszczowy. Niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem spodziewane są tylko w północnym pasie Polski.

W sobotę poranek przywita nas lekkim mrozem, dochodzącym do –1°C, przy gruncie temperatura może spaść do –3°C. Około godz. 12.00 wzrośnie ona do ok. 2°C, a wieczorem ok. 19.00 będzie wahała się między 0, a 1°C. Wiatr w zasadzi nie zmieni prędkości i pozostanie w zakresie ok. 10–20 km/godz. Również opady deszczu spodziewane są tylko w wąskim pasie wybrzeża.

W niedzielę rano, ok. 7.00 temperatura na przeważającej części kraju będzie wynosić ok. 0°C, tylko w północno-zachodniej części będzie można odczuć lekkie ocieplenie, do 3°C. W rejonach tych można też spodziewać się lekkich opadów deszczu.

Dla większości rolników to nienajlepsza prognoza pogody. Pola pozostają nadal mocno uwilgotnione. Tylko nielicznym udało się w ostatnich dniach zebrać uprawy kukurydzy ziarnowej. Dużo jej pozostaje w dalszym ciągu „na pniu” i czeka na większe przymrozki, które pozwolą kombajnom wjechać w pole, a ponadto zmniejszą wilgotność ziarna. Siewy, czy ochrona ozimin przed chwastami lub chorobami muszą jeszcze poczekać na bardziej korzystną poprawę pogody.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)