Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Uwaga! W ciągu 2 dni spadnie miesięczna dawka deszczu

Obrazek

Synoptycy alarmują! Od niedzielnego popołudnia do wtorku spadnie tyle deszczu, co normalnie w ciągu miesiąca. Możliwe burze, miejscowe podtopienia. Zobacz kiedy i gdzie można spodziewać się ulewnych opadów.

Joanna Białek22 sierpnia 2021, 21:22

Zachodnie województwa w deszczu

Nad zachodnie województwa, w niedzielę 22 sierpnia nadciągają chmury burzowe. Lubuskie, dolnośląskie i częściowo wielkopolska mogą spodziewać się ulewnych deszczy do 40mm, porywisty wiatr do 90 km/h i grad do 2cm. Lokalnie może podtapiać drogi i zabudowania.

Do poniedziałku całe południe Polski może spodziewać się ulew

Do końca poniedziałku, 23 sierpnia opady obejmą całą południową część Polski i będą się zwiększać. W pierwszej kolejności ulewne deszcze mają miejscami nawiedzić woj. dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie i łódzkie, potem dotrą do mazowieckiego i lubelskiego.

We wtorek deszcz będzie padać ciągle lecz już z mniejszą intensywnością

W poniedziałek w nocy i cały dzień we wtorek deszcz nawiedzi woj. opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. To nie będą już gwałtownie burze, ale ciągłe, umiarkowane opady, chwilami o dużym natężeniu.

Temperatura nie przekroczy 15 stopni

Temperatura nie przekroczy 15 stopni, będzie pochmurno i wietrznie. Suma opadów, średnio nie przekroczy 50 mm, miejscami mogą dojść nawet do 100mm co może powodować wezbrania rzek i podtopienia.

fot: TwojaPogoda.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Joanna Białek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy