Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Uwaga! W ciągu 2 dni spadnie miesięczna dawka deszczu

Obrazek

Synoptycy alarmują! Od niedzielnego popołudnia do wtorku spadnie tyle deszczu, co normalnie w ciągu miesiąca. Możliwe burze, miejscowe podtopienia. Zobacz kiedy i gdzie można spodziewać się ulewnych opadów.

Joanna Białek22 sierpnia 2021, 21:22

Zachodnie województwa w deszczu

Nad zachodnie województwa, w niedzielę 22 sierpnia nadciągają chmury burzowe. Lubuskie, dolnośląskie i częściowo wielkopolska mogą spodziewać się ulewnych deszczy do 40mm, porywisty wiatr do 90 km/h i grad do 2cm. Lokalnie może podtapiać drogi i zabudowania.

Do poniedziałku całe południe Polski może spodziewać się ulew

Do końca poniedziałku, 23 sierpnia opady obejmą całą południową część Polski i będą się zwiększać. W pierwszej kolejności ulewne deszcze mają miejscami nawiedzić woj. dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie i łódzkie, potem dotrą do mazowieckiego i lubelskiego.

We wtorek deszcz będzie padać ciągle lecz już z mniejszą intensywnością

W poniedziałek w nocy i cały dzień we wtorek deszcz nawiedzi woj. opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. To nie będą już gwałtownie burze, ale ciągłe, umiarkowane opady, chwilami o dużym natężeniu.

Temperatura nie przekroczy 15 stopni

Temperatura nie przekroczy 15 stopni, będzie pochmurno i wietrznie. Suma opadów, średnio nie przekroczy 50 mm, miejscami mogą dojść nawet do 100mm co może powodować wezbrania rzek i podtopienia.

fot: TwojaPogoda.plPicture of the author
Autor Artykułu:Joanna Białek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)