Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

300 zł na „Dobry start”: wyprawka dla ucznia

Obrazek

 

1 lipca rusza nabór wniosków do rządowego programu „Dobry start”. O 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny można ubiegać się tylko w formie elektronicznej. I tylko do 30 listopada. Gdzie złożyć wniosek?

Karol Pomeranek29 czerwca 2022, 15:18

To pieniężne świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku uczącego się dziecka niepełnosprawnego – do 24. roku życia.

Jak zaznacza Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

– Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku – czytamy w komunikacie.

Kto może złożyć wniosek?

Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

– Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej – precyzuje resort.

Złóż dokument online

Wnioski o świadczenie dobry start można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane w dokumencie konto bankowe.

Wniosek można złożyć za pomocą portalu empatia (TUTAJ), przez bankowość elektroniczną (TUTAJ ) lub portal PUE ZUS (TUTAJ).

Pytania i odpowiedzi dot. rządowego programu „Dobry start” TUTAJ

__________

autor: kp
źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki SpołecznejPicture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)