Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nowe Miasto nad Wartą – drugi dzień protestu, nikt nie przyjechał do rolników

Protesty rolnicze odbyły się w 7 województwach. W niektórych lokalizacjach trwały ponad 48 godzin. Rolnicy mieli różne powody do manifestacji swojego niezadowolenia.
Dorota Kolasińska25 sierpnia 2021, 21:59
Drugiego dnia ogólnopolskiego protestu rolniczego odwiedziliśmy rolników na blokadzie drogi nr. 11 w Nowym Mieście nad Wartą. Manifestujący rolnicy stali tam już ponad 24 godziny.

Rolnicy mają jeden wspólny powód do niezadowolenia – w mało którym sektorze rolnictwa jest korzystna sytuacja. Wiele branż korzysta z tych samych środków produkcji – paliwo, nawozy, środki ochrony roślin, zboża, pasze – wszystko drożeje i to często 100-krotnie, poza produktami, które gospodarstwa wytwarzają. Te ceny albo stoją w miejscu, albo spadają. 

Nowe Miasto nad Wartą rolnicy uważają za historyczne pod względem protestów, gdyż kilkanaście lat temu w tym samym miejscu rolnicy protestowali, a wspierał ich w tych działaniach Andrzej Lepper. 

Jednym z głównych postulatów rolników jest spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim i szczera rozmowa. Niestety manifestujący stali na blokadach w wielu miejscach i nikt do nich nie przyjechał. Rząd wydaje się być głuchy na potrzeby, a rolnicy nie są traktowani jako kompani do rozmowy. 

Filip Pawlik i Dawid Kraska, rolnicy z Wielkopolski opowiadają dlaczego znajdują się od dwóch dni na drodze krajowej nr 11 – mają różne powody, ale podobny przekaz – w rolnictwie nie dzieje się dobrze! 

Zobacz relację z Nowego Miasta nad Wartą! 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)