Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Podlascy rolnicy żądają nowelizacji prawa łowieckiego

10.05.2016

Drukuj

Podlascy rolnicy żądają nowelizacji prawa łowieckiego

Artykuł dostępny

Podlascy rolnicy sygnalizowali, że problemy związane ze szkodami łowieckimi drastycznie narastają, a nie widać ich systemowego rozwiązania. Uczestnicy spotkania zapowiedzieli, że jeżeli w najbliższym czasie przepisy nie zostaną znowelizowane, to podejmą akcję protestacyjną.

r e k l a m aPodlaska Izba Rolnicza po spotkaniu wystosowała pismo do sejmowych komisji rolnictwa i środowiska, w którym żąda, by do 15. maja (najbliższege posiedzenie Sejmu) posłowie przyjęli nowelizację prawa łowieckiego, zgłoszoną przez posłów PiS. Samorządowcy chcą, by w rządowym projekcie znalazły się uwagi zgłaszane przez środowisko rolnicze, czyli aby:

  • oględzin i szacowania szkód oraz ustalenia wysokości odszkodowania dokonywał niezależny rzeczoznawca z zakresu szacowania szkód łowieckich, wyznaczony przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkody, niezwłocznie i nie później niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku przez poszkodowanego do urzędu gminy,
  • odszkodowanie za straty wyrządzone przez zwierzynę łowną było wypłacane przez wojewodę z Funduszu Odszkodowawczego,
  • rozszerzono liczbę gatunków, za które wypłacane są odszkodowania.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapewnia, że aktualnie toczą się intensywne prace legislacyjne nad tym projektem i w najbliższym czasie Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rozpatrzy ten projekt podczas II czytania.  Zdaniem urzędników, przygotowana nowelizacja uwzględnia większość zgłaszanych przez rolników postulatów.  bcz

Źródło: PIR, MRiRW

Czytaj także: Sławomir Izdebski o zmianach w prawie łowieckim

Polecane dla Ciebie:

article icon

Początek negocjacji w Luksemburgu, czyli bój o Wspólną Politykę Rolną

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii