Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Składałeś w ARiMR wniosek o dofinansowanie zakupu maszyn? Sprawdź czy załapiesz się na pomoc!

Obrazek
ARiMR podała listę beneficjentów, którzy złożyli wnioski na inwestycje mające na celu ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Można otrzymać do 100 tys. zł! Zobacz, czy jesteś na liście! 
Dorota Kolasińska17 maja 2021, 18:15
Nie wszyscy mogli się ubiegać o wsparcie finansowe inwestycji mających na celu ochronę wód przed azotanami. Ze wsparcia nie będą mogli skorzystać m.in. właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Dotację można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych. Dotyczy to zarówno nawozów płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych. A w przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Natomiast w przypadku młodego rolnika jest to 60 proc.
Nabór trwał od 29 grudnia 2020 do 26 marca 2021 r. ARIMR podała listę kolejności przysługiwania pomocy, która będzie aktualizowana, cyklicznie co 20 dni. 

Lista beneficjentów podana w kolejności przysługiwania pomocy w woj. mazowieckim znajduje się TUTAJ

Lista beneficjentów podana w kolejności przysługiwania pomocy w pozostałych województwach znajduje się TUTAJ


dkol/ksz
Fot. archiwum


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)