Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zgłoś uwagi do Planu Strategicznego dla WPR!

W MRiRW ruszyły konsultacje dotyczące Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Każdy zainteresowany może zapoznać się z projektem i zgłosić uwagi! 
Dorota Kolasińska13 stycznia 2021, 08:10
Tylko do połowy lutego w MRiRW można zgłaszać uwagi do projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej w ramach I etapu konsultacji. Jest to ważna informacja dla poszczególnych sektorów z branży rolno-spożywczej, aby te w Planie Strategicznym nie zostały pominięte. Warto pamiętać, że nowy Plan Strategiczny ma także pomóc rolnikom we wdrożeniu w życie założeń Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu”. Kluczowe organizacje branżowe skupione wokół sektora rolnego powinny mieć wpływ na kształtowanie nowej Wspólnej Polityki Rolnej. Ministerstwo rolnictwa zachęca do zapoznania się z projektem oraz zgłaszania uwag do projektu.

Propozycje rozwiązań przedstawione w projekcie Planu Strategicznego dla WPR zostały wypracowane w trakcie prac zespołów skupiających środowiska eksperckie, zaangażowane do oceny stanu oraz zidentyfikowania najistotniejszych potrzeb i wypracowania sposobu ich realizacji. Zgłoszone uwagi pomogą w wypracowaniu rozwiązań, które będą szansą dla Polski w kształtowaniu przyszłych instrumentów interwencji. Ułatwią dostosowywanie ich do krajowych uwarunkowań, przy jednoczesnym kształtowaniu zasad i warunków dostępu do wsparcia – informuje resort rolnictwa. 

Jak zgłosić uwagi?

MRiRW informuje, że każdy zainteresowany ma możliwość zapoznania się z projektem PS dla WPR i zgłoszenia swojego stanowiska poprzez specjalny formularz. 

Dokumenty te dostępne są na stronie TUTAJ 

Oprac. dkol na podst. MRiRW
Fot. poglądowe 

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ