Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zgłoś uwagi do Planu Strategicznego dla WPR!

Obrazek
W MRiRW ruszyły konsultacje dotyczące Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Każdy zainteresowany może zapoznać się z projektem i zgłosić uwagi! 
Dorota Kolasińska13 stycznia 2021, 09:10
Tylko do połowy lutego w MRiRW można zgłaszać uwagi do projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej w ramach I etapu konsultacji. Jest to ważna informacja dla poszczególnych sektorów z branży rolno-spożywczej, aby te w Planie Strategicznym nie zostały pominięte. Warto pamiętać, że nowy Plan Strategiczny ma także pomóc rolnikom we wdrożeniu w życie założeń Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu”. Kluczowe organizacje branżowe skupione wokół sektora rolnego powinny mieć wpływ na kształtowanie nowej Wspólnej Polityki Rolnej. Ministerstwo rolnictwa zachęca do zapoznania się z projektem oraz zgłaszania uwag do projektu.

Propozycje rozwiązań przedstawione w projekcie Planu Strategicznego dla WPR zostały wypracowane w trakcie prac zespołów skupiających środowiska eksperckie, zaangażowane do oceny stanu oraz zidentyfikowania najistotniejszych potrzeb i wypracowania sposobu ich realizacji. Zgłoszone uwagi pomogą w wypracowaniu rozwiązań, które będą szansą dla Polski w kształtowaniu przyszłych instrumentów interwencji. Ułatwią dostosowywanie ich do krajowych uwarunkowań, przy jednoczesnym kształtowaniu zasad i warunków dostępu do wsparcia – informuje resort rolnictwa. 

Jak zgłosić uwagi?

MRiRW informuje, że każdy zainteresowany ma możliwość zapoznania się z projektem PS dla WPR i zgłoszenia swojego stanowiska poprzez specjalny formularz. 

Dokumenty te dostępne są na stronie TUTAJ 

Oprac. dkol na podst. MRiRW
Fot. poglądowe 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)