Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Inwazja Zetora na Moskwę?

11.06.2017

Drukuj

Inwazja Zetora na Moskwę?

Artykuł dostępny

W tym roku do Rosji trafi ponad 100 kompletów komponentów do montażu Zetorów Forterra 135. Będą to modele zgodne z normą emisji spalin STAGE IIIA. Montaż będzie się odbywał w firmie Kovrov Electromechanical Plant w Kowrow na wschód od Moskwy. Gotowe ciągniki jeszcze w tym roku będą sprzedawane pod oznaczeniem ANT-Zetor F4135.

r e k l a m aPrzewidziano dalsze dostawy komponentów rosyjskiemu partnerowi. Dotyczyć to ma silników i skrzyń biegów. Wraz z częściami firmy KEMP i lokalnych producentów będą podstawą dla maszyn produkcji miejscowej.

Podczas uruchomiania produkcji pomagać będą specjaliści Zetora, aby zachować jakość montowanych maszyn. Warto dodać, że nie chodzi o przeniesienie montażu lub rozszerzenia produkcji Zetorów poza Republikę Czeską.

Nowy rosyjski partner Zetora, firma KEMP, specjalizuje się w produkcji układów i komponentów hydraulicznych, obrabiarek CNC, ładowarek kołowych i komponentów przeznaczonych do uniwersalnych zestawów zrobotyzowanych.
 Oprócz homologacji maszyn wyprodukowanych na terytorium Rosji, KEMP będzie też zajmował się serwisem ciągników ANT-Zetor. Traktory mają trafić do farm hodowlanych i uprawnych, do firm komunalnych i budownictwa.

Wejście Zetora do Rosji jest kontynuacją ekspansji marki na nowe rynki. Strategicznymi rynkami są jednak kraje Europy Zachodniej i Ameryki Północnej.

Zetor wytwarzany jest w Brnie przez 700 osobową załogę. Za granicą firmę reprezentuje sześć spółek córek w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce, Ameryce Północnej i Indiach. Aż 85% produkcji trafia na eksport. Oprócz Czech i Słowacji do tradycyjnych rynków należą Polska, Litwa, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, USA lub Bułgaria.
oprac. jj

Fot. firmowe

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Rynek zbóż: ceny raczej z trendem spadkowym

Zamów wersję premium

Galeria zdjęć

Hala produkcyjna Zetora w Czechach.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii