Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo>

Zostań rolnikiem kradnącym czołg w Ukrainian fArmy

Obrazek

Ukraińscy deweloperzy stworzyli grę, w której każdy może wcielić się w bohaterskiego, ukraińskiego rolnika i odholować rosyjski czołg, "wyposażony tylko w odwagę i niezawodny ciągnik rolniczy". 

Aneta Lewandowska1 maja 2022, 06:00

Ukrainian fArmy: gra o zapracowanych bohaterach

Od początku wojny na Ukrainie rolnicy bohatersko rekwirują rosyjski sprzęt wojskowy. Sieć obiega mnóstwo relacji z holowania ciągnikami rolniczymi czołgów, wyrzutni rakiet i tego typu własności rosyjskiej armii. Co więcej na czas zasiewów i uprawy pól ukraińscy rolnicy narażeni są na śmiertelne niebezpieczeństwo, o czym pisaliśmy między innymi tutaj

Na cześć bohaterskiego zabezpieczania rosyjskich jednostek przez rolników zespół ukraińskich deweloperów udostępnił darmową grę, dzięki której nie tylko można wcielić się w traktorzystę, ale realnie pomóc ukraińskiej armii. 

Zasady gry Ukrainian fArmy są proste: należy na czas zebrać jak najwięcej sprzętu wojskowego oznaczonego (tak jak w rzeczywistości) literą Z, jednocześnie omijając naloty bombowe

Poniżej wideo promujące grę, w którym twórcy zaznaczają, że wszystkie darowizny zebrane dzięki systemowi zapłaty "zapłać ile chcesz/możesz", zostaną przekazane wolontariuszom i organizacjom NGO.

Ukraina potrzebuje każdego wsparcia

Grę promuje też na Twitterze Ministerstwo Obrony Ukrainy, które zaznacza, że ukraińskie traktory nie potrzebują ciągnącej się długo biurokracji, żeby ratować kraj, jednocześnie wzywając sąsiednie kraje do udostępnienia Ukrainie sprzętu wojskowego.

Poza grą, dzięki której można dorzucić cegiełkę do wsparcia ukraińskich organizacji pozarządowych, pojawiają się inne akcje w sieci, które mogą podnosić morale obrońców Ukrainy i otwarcie wyśmiewają nieudolność rosyjskiej armii. Nie brakuje memów, filmów i instrukcji jak ukraść czołg.

Ciekawostką jest też fakt, że w jednej z najbardziej znanych gier na świecie, CS:GO, najnowsza aktualizacja nie tylko objęła różne funkcje i poprawki, ale wprowadziła na mapie Crete widok traktora kradnącego czołg


oprac. al
fot. Ministerstwo Obrony Ukrainy, cdn.boop.plPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)