Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Małopolskie: Spłonęła stodoła i sprzęt rolniczy o wartości ponad 220 tys. zł

Obrazek

To była tragiczna noc w miejscowości Jastrzębia (woj. małopolskie). Mieszkańców wsi obudziły syreny strażackie i ogromna łuna nad jednym z gospodarstw. W wyniku podpalenia spłonęła stodoła i znajdujący się w niej sprzęt rolniczy. Podpalacz został ujęty, a straty oszacowano na ponad 220 tys. zł.

Bartłomiej Czekała8 grudnia 2020, 08:24
Jak informuje portal osp.pl, na miejscu jako pierwsi pojawili się druhowie z okolicznych OSP oraz strażacy z PSP z Tarnowa, którzy podjęli walkę z żywiołem. Gdy przyjechali, w ogniu stała już cała drewniana konstrukcja stodoły wraz z przyległymi zabudowaniami. Na miejscu pojawili się też policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Ich zadaniem było ustalenie okoliczności, świadków oraz danych co do strat materialnych, jak również faktu czy nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców. Po ugaszeniu pożaru, okazało się, że przyczyną może być podpalenie.

W wyniku pożaru spłonęła stodoła wraz z będącymi wewnątrz maszynami rolniczymi, sianem, drewnem na opał oraz budynek gospodarczy. Już kilka godzin po podpaleniu stodoły w Jastrzębi, policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach zatrzymali sprawcę tego pożaru. 44-latek opisał dokładnie, jak doprowadził do pożaru, ale nie potrafił wyjaśnić przyczyny swojego zachowania. Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia znacznej wartości tj. ponad 220 tysięcy złotych, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Sprawca został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Ten przychylając się do wniosku prokuratury o zastosowanie środka izolacyjnego, zastosował wczoraj wobec podejrzanego 3-miesięczne, tymczasowe aresztowanie. 44-latek został umieszczony w Zakładzie Karnym w Krakowie, a śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

oprac. bcz na podst. osp.pl
Fot. osp.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)