Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Korek do gnojowicy wyciągany jednym przyciskiem

Obrazek

Ile korków do gnojowicy jest w Twojej chlewni? Pewnie sporo... dlatego wiesz, że wyciąganie ich to ciężka fizyczna praca. Ale jest rozwiązanie i to na medal!

Anna Kurek22 września 2022, 13:21

Wyciąganie korka albo zaworu gnojowicy wymaga nie lada wysiłku. Mało tego, wiąże się w z ryzykiem przemieszczenia dysku lub urazu mięśni a zatem i absencji chorobowej personelu.

Firma Meier-Brakenberg znalazła rozwiązanie techniczne dla tych czynności. Urządzenie Lifty składa się z trójnożnego stojaka, którego stożkowo ustawione nogi wkręcone są śrubami do położonej powyżej skrzyni technicznej. Wewnątrz skrzyni znajduje się elektryczna wciągarka napędzana dostępnymi w handlu wymiennymi akumulatorami, która może podnosić ciężary do wysokości jednego metra. Lifty ustawia się nad zaworem albo zasuwą lub też, w przypadku zamknięć na ścianie bocznej, opiera się go, po odkręceniu jednej nogi, z wykorzystaniem ciężaru własnego.

W ten sposób wyciąganie korka lub zasuwy oprócz naciśnięcia guzika nie wymaga użycia siły fizycznej. Zdaniem producenta to prawdziwa pomoc przy najprostszych czynnościach w chlewni. Urządzenie kosztuje 795 euro i zostanie nagrodzone srebrnym medalem za innowacyjność w listopadzie podczas tegorocznych targów EuroTier w niemieckim Hanowerze. 

www.meier-brakenberg.de


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy