Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Miliardy na inwestycje na wsiach po koronawirusie

W ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy wiejskie i miejsko-wiejskie otrzymają ponad 2,6 mld złotych. Łącznie do miast i gmin w całej Polsce trafi ponad 6 mld zł. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. 

Kamila Szałaj28 czerwca 2020, 10:00
– Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
 
W ramach tego funduszu realizowane są dotacje dla gmin, powiatów i miast  na ogólną sumę 6 mld złotych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania.

– Te miliardy wsparcia na inwestycje, które będą wykonywane w każdej gminie, obok uruchomianego w ubiegłym roku funduszu dróg samorządowych, to olbrzymia pomoc dla mieszkańców obszarów wiejskich - podkreśla minister.

– To, że cały rząd uznaje rozwój wsi i rolnictwa za strategiczne zadanie państwa, nie jest tylko deklaracją. Fundusz Inwestycji Samorządowych, który prowadzi Ministerstwo Rozwoju jest kolejnym tego przykładem – poinformował Ardanowski.

Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

ksz, na podst. MRiRW, fot. pixabay.com

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy