Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>

Agritechnica 2019: nowe opony CEAT z 7-letnią gwarancją

Obrazek

Indyjska marka CEAT przy okazji targów Agritechnica w Hanowerze wprowadza na rynek nowe opony przeznaczone do dużych traktorów i kombajnów: TorqueMax i YieldMax. 

Jan Beba13 listopada 2019, 12:12

TorqueMax to nowy produkt skierowany do właścicieli dużych ciągników rolniczych. W celu uzyskania wysokiej przyczepności producent zastosował schodkową budowę klocków bieżnika, a nachylona końcówka klocka wpływa na niższą wibrację przy dużych prędkościach. Podobnie mniejszy kąt nachylenia bloków od zewnątrz poprawia trakcję, a zaokrąglony bark opony wpływa na mniejsze zniszczenie gleby i plonów.

Drugą nowością jest opona YieldMax dedykowana do kombajnów. Obecnie oferowana jest w dwóch rozmiarach. Jej konstrukcję wyróżnia podwójny kąt nachylenia klocków bieżnika – wyższa trakcja i stabilność, większe zazębienie się klocków, co poprawia właściwości jezdne. Kolejnym atutem w opinii producenta jest lepsze samooczyszczanie – dzięki szerokim przestrzeniom na zewnątrz opony.

W przyszłości firma zamierza zaprezentować gamę opon balonowych do wozów asenizacyjnych, wąskich opon do opryskiwaczy samojezdnych. Warto podkreślić, że firma CEAT na opony radialne do użytku w rolnictwie oferuje 7 lat gwarancji. Gwarancja pokrywa wady fabryczne i materiałowe.

90 lat marki CEAT

Zaznaczająca coraz bardziej obecność na rynku marka opon CEAT to część grupy RPG z ponad 3,3 mld $ przychodu i rocznym wskaźnikiem wzrostu na poziomie 15%. Działający w 6 sektorach gospodarki indyjski koncern zatrudnia ponad 35 000 pracowników i działa w ponad 100 krajach. Na spółkę RPG składa się:

  • CEAT –producent opon samochodowych i rolniczych
  • KEC International – producent systemów przenoszenia napędu w branży EPC (inżynieria, zamówienia i budownictwo)
  • Zensar Technologies – dostawca oprogramowania w 20 państwach dla ponad 400 klientów
  • RPG Lifesciences – firma farmaceutyczna z szeroką ofertą dostępnych globalnie leków generycznych i syntetycznych aktywnych składników farmaceutycznych
  • Raychem RPG – produkty i usługi inżynieryjne dla sektora infrastruktury
  • Harrisons Malayalam – jedna z największych indyjskich firm rolniczych, wytwarzająca herbatę, gumę i inne produkty

Marka CEAT działa już ponad 90 lat i generuje 1,2 mld $ przychodu. Firma daje pracę 5000 pracownikom, którzy odpowiadają za produkcję i sprzedaż ponad 3,5 mln opon w produkcji rocznej. Rozwojowi technologii służą 2 nowoczesne centra badań i rozwoju (w Niemczech i Indiach) oraz 7 zakładów produkcyjnych (6 w Indiach i 1 na Sri Lance). Ofertę marki CEAT tworzą opony do samochodów osobowych, ciężarówek i autobusów, samochodów dostawczych, motocykli i skuterów, rolnictwa i budownictwa.

Częścią marki CEAT jest spółka CEAT Specialty Tyres, którą utworzono w 2015 r. Jest to spółka zależna będąca w całości własnością CEAT Limited. W portfelu produktów można znaleźć opony radialne i diagonalne do użytku w następujących branżach: rolnictwo, górnictwo, budownictwo, przeładunek przemysłowy i obsługa materiałów. Nowoczesny zakład produkujący opony radialne do maszyn rolniczych rozpoczął produkcję w Ambarnath w Indiach w październiku 2017 r. Jak zaznacza producent w mniej niż dwa lata zaprojektowano 154 opony radialne i ponad 350 opon diagonalnych do użytku w rolnictwie, górnictwie, budownictwie, przeładunku przemysłowym i obsłudze materiałów. Produkcja opon rolniczych generuje około 8% przychodu, tj. ok. 100 mln $.1 z 2
TorqueMax to nowy produkt skierowany do właścicieli dużych ciągników rolniczych.

TorqueMax to nowy produkt skierowany do właścicieli dużych ciągników rolniczych.

2 z 2
Drugą nowością jest opona YieldMax dedykowana do kombajnów

Drugą nowością jest opona YieldMax dedykowana do kombajnów

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)