Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Webinarium Wapnowanie podstawą ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” [zobacz relację!]

Co kryje się za nowym pojęciem „rolnictwo węglowe”? Jak wejść w ten system? Czy można na tym bezpośrednio skorzystać? Jaki pierwszy krok powinniśmy wykonać? Zobacz relację z webinarium pt. Wapnowanie podstawą ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi”. 

Tomasz Czubiński14 października 2022, 12:22

Webinarium pt. Wapnowanie podstawą ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” odbyło się 12.10.2022. Padło pytanie, dlaczego wapnowanie? Sprawa jest prosta – skorzystanie z tego ekoschematu, a konkretnie z jednej z ośmiu jego praktyk, jaką jest „Opracowanie i przestrzeganie planu nawożenia” polega na wykorzystaniu jednego z dwóch wariantów:

  • podstawowego – w przypadku, gdy wyniki próbek gleby nie wskazują potrzeby wapnowania, lub
  • z wapnowaniem, który obejmuje wariant podstawowy rozszerzony o wapnowanie.

Ten drugi wariant wynikać będzie z wyników badań gleby. Co ciekawe będzie można skorzystać ze wsparcia do wapnowania (jeśli pH gleby wynosi poniżej lub równo 5,5, ale nie częściej niż raz na 4 lata na działkę rolną).

Jak z tego wynika badanie gleby, a następnie konieczność jej wapnowania są punktem wyjścia. Dlaczego tak jest? O tym rozmawialiśmy podczas webinarium.

Zapraszamy do obejrzenia całej relacji ze spotkania!

tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)