Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Podkarpackie: Śmierć w lesie – Ursus C-330 przygniótł kierowcę

Do kolejnej tragedii z udziałem ciągnika rolniczego marki Ursus C-330 doszło kilka dni temu w Łazach (gm. Rymanów, woj. podkarpackie). Mężczyzna podczas wykonywania manewru drogowego w lesie został przygnieciony przez traktor. Niestety, nie przeżył wypadku…

Bartłomiej Czekała18 czerwca 2019, 12:15
Jak informuje portal krosno112.pl, w piątek 14 czerwca tuż przed godziną 13:40 służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku w lesie w miejscowości Łazy. Do akcji ratowniczej zostały skierowane 4 zastępy strażaków (OSP KSRG Posada Dolna, OSP KSRG Rymanów, JRG Krosno i JRG Sanok), karetka pogotowia ratunkowego  z SPPR Krosno oraz dwa patrole policyjne z KP Rymanów i KMP Krosno.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że kierujący ciągnikiem Ursus 76-letni mężczyzna podczas manewru wyjeżdżania na drogę gruntową  z leśnej skarpy został przygnieciony przez traktor. Pojazd nie miał kabiny, dlatego mężczyzna doznał podczas tego wypadku licznych obrażeń ciała i został uwięziony pod ciągnikiem.

Strażacy wydobyli kierowcę spod traktora i przystąpili do reanimacji, którą kontynuował także przybyły na miejsce zdarzenia personel pogotowia ratunkowego. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz odstąpił od czynności medycznych i stwierdził zgon kierowcy Ursusa C-330.

W związku z tym faktem na miejsce został wezwany także prokurator z Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Obecnie nadzoruje on wszystkie czynności wykonywane przez policjantów w celu ustalenia przyczyn tego wypadku.

Źródło: krosno112.pl

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek – ciągnik przygniótł mężczyznę!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)