Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

PZŁ podsumowuje 1. weekend skoordynowanych polowań na dziki

17.01.2019

Drukuj

PZŁ podsumowuje 1. weekend skoordynowanych polowań na dziki

Artykuł dostępny

Zgodnie z ustaleniami PZŁ, Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Rolnictwa w styczniu tego roku miały odbyć się trzy skoordynowane polowania na dziki. Wyniki pierwszego, które odbyło się 12-13.01.2019 podał Polski Związek Łowiecki. 

r e k l a m aMyśliwi w sezonie 2018/2019 mieli odstrzelić 185 tyś. dzików (zgodnie z założeniami i corocznymi planami), z czego do dnia 10.01.2019 plan zrealizowano w 90% (166 500 szt).  Do zakończenia sezonu, czyli 31 marca 2019 r. PZŁ powinien odstrzelić około 20 tysięcy dzików. 

– Podczas polowań skoordynowanych, które odbyły się w dniach 12 - 13 stycznia br. pozyskano 721 dzików, udział w polowaniu brało 5664 myśliwych. Odbyło się 437 polowań, odnotowano 5 przypadków zakłóceń polowań w postaci blokad – poinformował rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego. Nie otrzymaliśmy informacji czy zarząd PZŁ jest zadowolony z wyników polowania...

Polecany artykuł

Francja odstrzeli dziki na granicy z BelgiąZdziwieni zapewne będą ekolodzy i celebryci oraz obrońcy praw zwierząt, którzy sądzili, że podczas trzech weekendów członkowie Polskiego Związku Łowieckiego odstrzelą 210 tysięcy dzików. 

dkol

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

Zobacz wideo

Poranna trójpolówka #22 – Awantura o odstrzał dzików. FAKTY!

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii