Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Wielkopolska: dzik z ASF w powiecie obornickim

Obrazek

Mamy kolejne złe wieści dla producentów świń z Wielkopolski - w powiecie obornickim potwierdzono pierwszy przypadek ASF u dzika.

Dominika Mulak28 września 2020, 18:13
No i stało się… Dzisiaj potwierdzono pierwszy przypadek ASF u dzika w miejscowości Kowanówko (powiat obornicki, woj. wielkopolskie). To kolejny cios dla rolników, zwłaszcza, że Wielkopolska jest zagłębiem produkcji trzody chlewnej w Polsce.

- 2 tygodnie temu doszło w naszym regionie do zderzenia dzika z autobusem. Zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w związku z ASF padłe zwierzęta należy przebadać. Tak też uczyniono i w tej sytuacji. Wg nieoficjalnych informacji uzyskanych przez naszą Redakcję wyniki testów wyszły pozytywnie. Jeszcze dziś lub jutro ma wejść rozporządzenie o wprowadzeniu stref ochronnych - napisano na portalu eoborniki.pl.Źródło: www.eoborniki.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)