Reklama zniknie za 11 sekund

Gwałt na hodowcach

Obrazek

Parę tysięcy lat temu przejście od myślistwa i zbieractwa do rolnictwa i hodowli było przełomem na miarę epoki. Dziś hodowcy słyszą, że niszczą planetę, inseminacja jest gwałtem, a dój przysparza krowom cierpień.

Marcin JajorDorota Kolasińskadr Mirosława Wieczorek8 listopada 2019, 11:27

Od dłuższego czasu nad hodowlą zbierają się ciemne chmury. Każdy przypadek uchybienia prawom zwierząt, złego traktowania czy niedociągnięć w dobrostanie jest rozdmuchiwany przez media. Konsumentowi, do którego docierają tylko takie informacje, zaczyna się wydawać, że może jednak coś jest na rzeczy… Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach pseudoekologiczne organizacje nie przebierają w środkach.


Gwałt na krowach

Absurd goni absurd. Było już o szkodliwości jedzenia czerwonego mięsa, lawinowo przybywa osób z „nietolerancją” mleka i laktozy. Do tej pory rolnicy i hodowcy przyjmowali te opinie z przymrużeniem oka. Jednak obok wypowiedzi europosłanki dr Sylwii Spurek nie sposób już przejść obojętnie. W jednym z wywiadów powiedziała, że los krów mlecznych jest zdeterminowany przez ich płeć. W innym, że „krowy są gwałcone po to, aby mogły być zapłodnione, po to , żeby mogły urodzić i żeby dawać mleko”. Takich wypowiedzi pojawia się w sieci coraz więcej. Śmieszne? Dla branży tak, ale należy pamiętać, że wiele osób, które nie mają żadnego pojęcia, na czym polega hodowla zwierząt, takie wytłumaczenie przyjmie jako pewnik. A to już nie jest śmieszne, tylko straszne, bo tak „uświadomiony” konsument nie sięgnie po produkty mleczne w sklepie.

Cały artykuł znajdziecie w listopadowym numerze dodatku „top bydło” od str. 10. Na ten temat będziemy dyskutować również podczas IV Forum Rolników i Agrobiznesu.


Zapisz się na to wydarzenie już teraz!Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)