Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Holo-krowa, co to takiego?

11.01.2018

Drukuj

Holo-krowa, co to takiego?

Artykuł dostępny

Projekt Bovine Hololens, to najnowsza technologia Mixed Reality, która ma na celu wsparcie programu nauczania na Harper Adams University.

r e k l a m aMicrosoft HoloLens to pierwszy w pełni samowystarczalny komputer holograficzny z systemem Windows 10. Pracownicy uniwersyteccy po raz pierwszy zobaczyli wizualizację Bovine HoloLens przy pomocy specjalnych okularów. Bez nich nie można niestety zobaczyć hologramu krowy. Kiedy Anthony Chadwick z firmy programowej The Webinar Vet przyniósł na Uniwersytet cały sprzęt i udowodnił, że można obejrzeć krowę od każdej strony, a obraz można zapisać, powiększyć lub zmniejszyć, wykładowcy wpadli na świetny pomysł. 
Alison Pyatt , wykładowca w dziedzinie nauk o zwierzętach, prowadzi rozmowy ze specjalistami od grudnia ubiegłego roku, aby opracować zdjęcia pomagające w nauczaniu anatomii bydła. 
- Poszliśmy z całym zespołem do firmy Microsoft, dostarczyłam ilustracje i notatki z wykładów i zajęć praktycznych. Rozmawialiśmy o tym, jak wykorzystać teorię w praktyce, żeby mogła pomóc studentom w nauce. Obecnie mamy już obraz krowy, szkieletu i układu krwionośnego. Skupiliśmy się teraz na budowie wymienia - mówi Alison Pyatt
Holo-krowa będzie ciekawą alternatywą dla przyszłych zootechników i lekarzy weterynarii jeśli działanie sytemu zostanie rozbudowane przez dodanie kolejnych układów organizmu zwierzęcia. Wspomoże pracę wyobraźni i przyspieszy naukę. 
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.harper-adams.ac.uk/ 
Na podstawie www.harper-adams.ac.uk
dkol

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii