Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Ceny bydła: I znowu wyżej!

01.12.2017

Drukuj

Ceny bydła: I znowu wyżej!

Artykuł płatny

Wielkimi krokami zbliżają się święta. W skupach jeszcze spokojnie, ale już od przyszłego tygodnia możemy spodziewać się wzmożonego ruchu.
– A to oznacza, że ceny prawdopodobnie jeszcze pójdą w górę – usłyszeliśmy od skupujących. Hodowcy, zwłaszcza zwierząt czystorasowych mogą być zadowoleni – zwiększone zapotrzebowanie na ten asortyment płynie zarówno z krajów UE, jak i z państw, gdzie obowiązuje ubój rytualny. Z uboju rytualnego Polska eksportuje ponad 200 tysięcy ton mięsa rocznie, głównie do krajów Arabskich, Islamskich, poza nimi coraz częściej też do Arabii Saudyjskiej oraz Turcji.

Tymczasem nad branżę nadciągają czarne chmury – do Biura Legislacyjnego oraz Biura Analiz Sejmu trafiła ustawa z 6 listopada zakazująca hodowli zwierząt futerkowych. Projekt zakłada ponadto zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami oraz zakaz uboju rytualnego za wyjątkiem uboju na potrzeby członków związków wyznaniowych o uregulowanej sytuacji prawnej, funkcjonujących w Polsce. Nie są to dobre wieści dla producentów wołowiny.

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii