Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Animex najlepszym pracodawcą w pandemii

Obrazek

Animex Foods zdobył pierwsze miejsce w rankingu tygodnika Wprost na najlepszego pracodawcę w Polsce w czasach pandemii COVID-19.

Paulina Janusz-Twardowska26 maja 2021, 10:58
Podczas oceny firm, uwzględniono stabilność zatrudnienia i poziom płac, zabezpieczenie przed zakażeniem COVID-19, a także środki włożone w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

– Jest nam niezwykle miło z powodu zwycięstwa w tak istotnym i prestiżowym rankingu. Od pierwszych sygnałów o pojawieniu się koronawirusa w Polsce rozpoczęliśmy szeroko zakrojony projekt przygotowania całej organizacji na to, co miało nadejść. Zdefiniowaliśmy potencjalne zagrożenia i wdrożyliśmy specjalne procedury prewencyjne tam, gdzie występowało ryzyko zakażenia. Naszym nadrzędnym celem była ochrona pracowników, ich zdrowia i zatrudnienia. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach mogliśmy docenić odpowiedzialną postawę i zaangażowanie naszych pracowników wypłatą nagrody finansowej. Będąc krajowym liderem sektora spożywczego czujemy szczególną odpowiedzialność za jakość wytwarzanych produktów, a także bezpieczeństwo naszych pracowników – podkreśla Dyrektor ds. Public i Government Relations Animex Foods Łukasz Dominiak.
Animex Foods zatrudnia obecnie 12 500 pracowników. W trakcie pandemii nie zwolnił ani jednej osoby, a zatrudnił ponad 3,3 tys. ludzi i podwyższał pensje. Wprowadził też specjalne nagrody dla pracowników z tytułu frekwencji podczas pandemii.

Na walkę z chorobą firma wydała kilka milionów złotych. Sprowadziła ponad 750 tys. szt. sprzętu ochronnego dla szpitali, a w jednym z zakładów przestawiła linię produkcyjną na szycie darmowych maseczek dla medyków. Dodatkowo wsparła kwotą 1,5 mln zł 18 polskich szpitali.
W rankingu „Najlepszy pracodawca w dobie COVID-19” oceniono 400 największych przedsiębiorstw w Polsce. Na podium za Animeksem znalazły się Castorama i Ikea.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)