Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Eko wieprzowina: Wielka Brytania odpowiada na zapotrzebowanie rynku

21.05.2018

Drukuj

Eko wieprzowina: Wielka Brytania odpowiada na zapotrzebowanie rynku

Artykuł dostępny

Według danych DEFRA (Department for Environment Food & Rural Affairs UK) Zjednoczone Królestwo zwiększyło populację trzody chlewnej utrzymywanej w systemie ekologicznym z poziomu 31 tys. szt do 59 tys. sztuk (5 tys. loch, 37 tys. tuczników) w 2017 r.
Ponad 90% ekologicznego chowu UK prowadzono w Anglii.
Obecnie w Wielkiej Brytanii jest zarejestrowanych 6600 gospodarstw ekologicznych. Rośnie z roku na rok liczba producentów zajmujących się hodowlą owiec, drobiu, ale również uprawą zbóż.
Jeden z certyfikatorów systemu ekologicznego w Wielkiej Brytanii twierdzi, że wzrost ten opiera się na tym, że producenci trzody słuchają konsumentów na rynku, obserwując bieżące trendy i zapotrzebowanie na produkty ekologiczne. 

Tymczasem w Polsce

r e k l a m a

W 2017 r. w Polsce zarejestrowano 23,4 tys. certyfikowanych producentów "eko". Zaobserwowano trend rosnący całkowitej liczby gospodarstw eko, ale powierzchnia upraw się zmniejsza.
Niestety u nas pogłowie trzody eko maleje, według danych w 2015 r. zarejestrowano 6 309 szt. trzody chlewnej utrzymywanej w systemie ekologicznym, a w 2016 r zaledwie 4 449 szt (dane według Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych).

Polecany artykuł

Ekoopakowania na mlekoSpadek sięga prawie 30% - przyczyną ASF czy brak opłacalności chowu? Może jedno i drugie...  
dkol/ na podst. pig-world.co.uk/ Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

Watch the video

Zaproszenie na seminaria dla producentów świń

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii