StoryEditor

Polskie Forum Żywności Ekologicznej 2023 już niedługo w Nadarzynie! Sprawdź program

Polskie Forum Żywności Ekologicznej w 2023 roku odbędzie się w ramach projektu „Przestaw się na eko – szukaj Euroliścia”. Poza tematami dystrybucji, handlu i kanałów sprzedaży, organizatorzy przygotowali bogatą ofertę dla producentów i przetwórców. Sprawdź program imprezy!  
08.09.2023., 11:09h

Polskie Forum Żywności Ekologicznej 

Polska Izba Żywności Ekologicznej zaprasza na Polskie Forum Żywności Ekologicznej, w czasie którego poruszone zostaną tematy działań marketingowych producentów żywności ekologicznej, zasady znakowania rolnictwa ekologicznego, sprzedaż online, zasady produkcji ekologicznej oraz to jak produkcja ekologiczna wpływa na zdrowie i środowisko. 

Polskie Forum Żywności Ekologicznej to wyjątkowa okazja w Polsce do poznania i rozpoczęcia swojej drogi z produktami ekologicznymi, podczas której nie zabraknie spotkań decydentów z branży bio oraz dyskusji dotyczących najnowszych trendów ekologicznych. Goście opowiedzą m.in. o żywności ekologicznej i jej produkcji. Usłyszeć będzie można również o dbałości o naszą planetę i nawykach żywieniowych Polaków, a także sprzedaży produktów eko. Wśród prelegentów znajdą się wykładowcy z SGGW, przedstawiciele jednostek certyfikujących, mediów i producentów.

Program Polskiego Forum Żywności Ekologicznej 2023

Tegoroczne Forum Żywności Ekologicznej będzie podzielone na trzy obszary tematyczne: 

  • panel dla przetwórców, producentów i rolników,
  • panel dla sklepów (dystrybucja, handel, kanały sprzedaży, trendy),
  • panel skierowany do konsumentów, mediów, lekarzy, dietetyków.

Panel dla producentów

Pierwszy panel skierowany dla przetwórców, producentów oraz rolników będzie dotyczył m.in.:

  • zasad produkcji ekologicznej, a możliwości stosowania odstępstw czy nowych obowiązków producentów ekologicznych,
  • zagadnienia związane z podstawową legislacją UE dotyczącą pestycydów,
  • status rejestrowanych w UE i w Polsce środków ochrony roślin,
  • wyniki badań z upraw konwencjonalnych i ekologicznych,
  • żywności importowanej,
  • przykładowe badania gleb i wody powierzchniowej,
Pokazane zostaną wieloletnie odkrycia nieprawidłowości w stosowaniu środków ochrony roślin z uwzględnieniem przekroczeń norm UE. Produkcja ekologiczna podlega ścisłym zasadom dotyczącym m.in. metod produkcji oraz dopuszczonych do stosowania substancji i dodatków. Istnieją jednak pewne wyjątki, które umożliwiają odejście od ogólnie obowiązujących rygorystycznych zasad. Podczas prezentacji omówione zostaną możliwości wprowadzenia takich odstępstw w oparciu o konkretne przykłady oraz regulacje.

Pełny program sprawdzisz tutaj!

Jak otrzymać wejściówkę?

Jak co roku Polskie Forum Żywności Ekologicznej odbędzie się podczas Targów BIOEXPO w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie 5-7 października 2023 roku.

Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na targi tutaj. Udział w targach jest bezpłatny, ale liczb miejsc jest limitowana.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 18:08