Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Najlepsi producenci świń w rankingu 300

27.04.2018

Drukuj

Najlepsi producenci świń w rankingu 300

Artykuł dostępny

Zwycięzca podkategorii zwierzęcej zajął 14. lokatę w podstawowym rankingu 300 najlepszych przedsiębiorstw rolnych, który został przygotowany już po raz 23.
Głównym kryterium  oceny na liście była specjalnie stworzona miara syntetyczna, która powstała z 4 wskaźników cząstkowych: rentowności sprzedaży, tworzenia wartości dla właścicieli, wartości dodanej i generowania gotówki operacyjnej.

r e k l a m aDanish Farming Consultants w Rzeczycach istnieje od 1995 r. i powstała na bazie części dawnego kombinatu PGR Gliwice. Jest to firma ze 100-proc. duńskim kapitałem, z nieruchomościami dzierżawionymi od ANR. Rocznie w cyklu zamkniętym produkuje 67 000 tuczników i prowadzi uprawę na areale 1250 ha. Żywiec Danbred osiąga średnią masę ubojową 110 kr i mięsność 58%.

Na gruntach będących w dyspozycji firmy uprawia się jęczmień, pszenicę, kukurydzę, rzepak oraz żyto. Większa część produkcji roślinnej wykorzystywana jest do produkcji pasz dla naszej świń. DFC zatrudnia 60 pracowników.

Polecany artykuł

Danish Genetic - tworzy się nowa duńska hodowlaWśród 10 najlepszych gospodarstw nastawionych na produkcję zwierzęcą, poza duńską spółką znalazły się jeszcze 4 przedsiębiorstwa nastawione na produkcję świń, wg kolejności:
  •  3. miejsce – Ferma Suchorze (woj. pomorskie),
  •  4. miejsce – Poldanor Przechlewo (woj. pomorskie),
  •  7. miejsce – GR Góra Ropczycka (woj. podkarpackie),
  •  9. miejsce – RSP Zdrowie Izdebno (woj. wielkopolskie).
Dwa przedsiębiorstwa z rankingu nie wyraziły zgody na ujawnienie danych.
Fot. DFC

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii