Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Grimme startuje z produkcją w Chinach

Obrazek

Firma Grimme otworzyła swój pierwszy zakład na Dalekim Wschodzie. Franz, Christine i Christoph Grimme dokonali oficjalnego otwarcia nowoczesnego zakładu w obecności ponad 200 gości oraz pracowników spółki Grimme Chiny.

Jan Beba30 maja 2018, 22:10
Grimme w milionowym mieście Tainjin (130 km od Pekinu)  wybudowała zakład o powierzchni 3,5 ha. Powierzchnia produkcyjna zajmuje 1,25 ha a pomieszczenia biurowe 1 400 m2. Utworzenie zagranicznej siedziby, kosztowało ponad 13 mln euro! Było to też najdroższą inwestycją w 150-letniej historii firmy. 

Kierownik projektu Christoph Grimme, podkreślił że nowy zakład zapewnia taką samą jakość produktów jak zakład macierzysty. Produkcja powinna skupiać się na maszynach do sadzenia, pielęgnacji, zbioru oraz magazynowania ziemniaków, skonstruowanych specjalnie na potrzeby chińskiego rynku. 

Chińczycy z powierzchnią uprawy ziemniaków na poziomie 5 mln hektarów są ich największymi producentem na świecie. Ziemniaki są bowiem w Kraju Środka ważnym źródłem pożywienia. Brak fabryki nie przeszkodził niemieckiemu producentowi w zaistnieniu w Chinach. Jak podaje producent, czerwone maszyny pracują w tym kraju już od ponad 20 lat. apl

Źródło: AgE

Fot. firmowe


1 z 2
Christoph, Christine i Franz Grimme (w środku) oraz Franz-Bernd Kruthaup (3. od lewej) podczas otwarcia zakładu w Chinach.

Christoph, Christine i Franz Grimme (w środku) oraz Franz-Bernd Kruthaup (3. od lewej) podczas otwarcia zakładu w Chinach.

2 z 2
Nowy zakład w okręgu miejskim Wuqing, niedaleko milionowej metropolii Tianjin.

Nowy zakład w okręgu miejskim Wuqing, niedaleko milionowej metropolii Tianjin.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)