StoryEditor

Innowacyjny siew na masową skalę w Chinach - 28 siewników na jednym polu!

Praca 28 siewników w chińskim Shenyang wygląda jak rolniczy rytuał, ale jest czymś więcej. To swoista demonstracja siły innowacji w sercu chińskiego regionu uprawnego. W tym roku na 26 tysiącach hektarów chińscy rolnicy zasiali nie tylko zboże, ale i nadzieję na bezpieczeństwo żywnościowe.
24.04.2024., 12:35h

Kilka dni temu w Shenyang, w sercu chińskiego przemysłu rolniczego miało miejsce wydarzenie, które może wydawać się rutynowe, ale jest kluczowe dla przyszłości żywności w regionie. 28 siewników zgromadzono na jednym polu tworząc imponujący pokaz technologiczny, podczas którego zasiano powierzchnie 26 tysięcy hektarów. To wydarzenie było dla mieszkańców regionu nie tylko demonstracją siły maszynowej, ale także symbolem nadziei na obfite plony.

Siewniki przemierzyły pola należące do Liaoning Yuexiu Huishan Holdings, które rozciągają się na 400 000 akrów (około 161,8 tysięcy hektarów). Proces siewu w Shenyang jest częścią większego ruchu w kierunku modernizacji rolnictwa w Chinach. Wykorzystanie tak dużej liczby siewników jednocześnie nie tylko zwiększa efektywność, ale także minimalizuje wpływ na środowisko, redukując potrzebę wielokrotnego przejeżdżania przez te same pola.

image

Precyzyjny siew - równe odstępy i stała głębokość

Zobacz też: Opolagra już 7–9 czerwca. Mnóstwo atrakcji dla pasjonatów techniki rolniczej

Jak tłumaczą przedstawiciele holdingu, podejście do siewu ma na celu zapewnienie, że każde ziarno, które jest sadzone, ma optymalne warunki do wzrostu, co jest kluczowe w obliczu zmieniającego się klimatu i rosnących wymagań żywnościowych.

Mkh na podst. vip.people.com.cn, Chińskie Radio Międzynarodowe/Facebook

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 02:10