Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Nowa inwestycja Cynkometu

14.10.2018

Drukuj

Nowa inwestycja Cynkometu

Artykuł dostępny

Produkcja prototypów i innowacyjnych maszyn rolniczych, badania zastosowanych technologii oraz analiza badań i pomiarów – tym wszystkim zajmie się nowoczesne Centrum B+R Cynkometu. W skład Centrum o ogólnej powierzchni 7700 m kw. wchodzi hala, złożona z pięciu naw, połączonych w jeden ciąg technologiczny, biuro konstrukcyjno-projektowe i zaplecze socjalne. 

- Centrum jest przystosowane do wytwarzania prototypów oraz serii próbnych maszyn rolniczych, począwszy od ich zaprojektowania, poprzez cięcie, spawanie, obróbkę skrawaniem, malowanie, aż po montaż gotowych maszyn – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes firmy z Czarnej Białostockiej. Przy stanowiskach badawczo-pomiarowych będą prowadzone badania skuteczności stosowanych rozwiązań, np. sprawności hamulców, obciążeń próbnych, czy też stabilności maszyn na pochyłościach i wiele innych. To wpłynie na wzrost jakości i efektywności maszyn i poprawę ich konkurencyjność na rynku. 

r e k l a m aJak zdradza kierownictwo, w obiekcie będą powstawały maszyny z innowacyjnymi rozwiązaniami jeszcze niestosowanymi na rynku. - Prace projektowe są zaawansowane, przed nami jeszcze testy, a ponieważ planujemy opatentowanie wielu z projektowanych rozwiązań, dlatego z publikowaniem szczegółów musimy jeszcze poczekać – tłumaczy Mariusz Dąbrowski. – Możemy zdradzić, że w Centrum powstaną trzy innowacyjne maszyny, które z pewnością znajdą swoich odbiorców w Polsce i w innych krajach Europy, a może nawet świata. 

Podczas wrześniowych targów Agro-Show w Bednarach zaprezentowano dwie prototypowe maszyny, które zostały opracowane i wykonane przy wykorzystaniu całej infrastruktury Centrum. To dwie ocynkowane przyczepy – tandemowa, burtowa z wywrotem trójstronnym T-617/5 oraz trzyosiowa przyczepa do bel T-608/3 o ładowności 14 ton. 

Polecany artykuł

Autonomiczne ciągniki pracują na chińskich farmachBy nowe maszyny były jak najbardziej dostosowane do potrzeb klienta, Cynkomet chce skorzystać z wiedzy i doświadczenia rolników, proponując im udział w testowaniu nowych maszyn. 
- Ich twórcze pomysły i rozwiązania zastosowane w naszych maszynach, nieraz już okazały się pomocne. Dlatego teraz chcemy zaproponować im bardziej zaawansowaną współpracę i nagradzanie autorów najlepszych pomysłów – dodaje prezes Cynkometu. Poza nowymi projektami, w Centrum będą realizowane prace nad modernizacją dotychczasowych maszyn. 
CBR wyposażone jest w najnowocześniejszy park obrabiarek CNC, w tym centra obróbcze, lasery do blach i profili, które pozwalają uzyskać optymalną jakość wykonania produkowanych urządzeń. Hala wyposażona jest również w zamknięty ciąg technologiczny nakładania powłok lakierniczych, który pozwoli na testowanie różnych powłok malarskich. 

Dla producenta maszyn rolniczych z Podlasia taka inwestycja to przełom i szansa na rozwój. - To z kolei przełoży się na wzrost przychodów spółki, które już w tym roku przekroczą 80 mln zł i będzie to najlepszy wynik w historii spółki – dodaje Mariusz Dąbrowski.

Wszystkie prace budowlane, zakup aparatury badawczej oraz sprzętu niezbędnego do prowadzenia prac badawczo - rozwojowych kosztowało spółkę ok. 27 mln zł, z czego ok. 10,6 mln zł to wsparcie w postaci dotacji unijnej z Ministerstwa Rozwoju.
(mat. firm.)

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Galeria zdjęć

Nowoczesne narzędzia zadbają o jakość wykonywanych maszyn
Komfortowa stołówka - miejsce relaksu dla pracowników
Hala montażu maszyn wyposażona jest w dźwigi i suwnice.
Nowy obiekt firmy Cynkomet

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii